Митець із душею десантника творить сучасне мистецтво

80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ унікальна за багатьма аспектами. Але головний із них – люди, які становлять цей мужній бойовий колектив. Серед них можна зустріти неперевершених і надзвичайно вправних воїнів, яких на всі Збройні Сили України одиниці. Та не лише військовими талантами славиться ця бригада. Є серед львівських десантників і видатні спортсмени, і громадські діячі, і навіть художники, як от, наприклад, старший сержант Сергій Бабій – прекрасний митець, який змінив свою професію і пішов до лав української армії.

Світлина від Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.
У своєму минулому цивільному житті Сергій Михайлович був скульптором-реставратором, повертав суспільству красу та велич старовинного львівського середмістя. Його першим творчим доробком стала реставрація «Чорної кам’яниці», що на площі Ринок у центрі Львова. Далі він відновлював палац Потоцьких, головний корпус Львівського національного університету імені Івана Франка та ще багато інших старовинних споруд Львова.

До десанту Сергій Михайлович, за його словами, потрапив майже випадково ще у 2006 році. Але, прийшовши до війська, все ж таки згодом він знову взяв до рук пензлі, шпателі та гіпс.
– Розумієте, мені захотілось якось прикрасити нашу частину, – каже старший сержант Сергій Бабій. – Тому і вирішив долучитись до створення картин на військову тематику.
Першою його роботою стало написання великого панно на стіні глядацького залу в клубі бригади. На площі приблизно 20 квадратних метрів митець відобразив героїчне протистояння українських десантників агресору. Ця картина була створена задовго до окупації Криму російськими військами, але тепер у бригаді її називають пророчою.

Світлина від Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Далі Сергій Бабій розписав стіни медичної частини бригади. Одна з його робіт просто вражає своєю правдивістю: на ній зображено військового медика, який надає екстрену допомогу пораненому бійцеві на березі ріки, але у відбитку води ми бачимо, що це янгол береже життя українському Героєві. Після цієї роботи Сергія Михайловича попросили взяти участь в оздобленні бригадної каплиці.
– Я дуже переживав, чи в мене вийде, – поділився митець. – Бо якось раніше не доводилось мати справу з релігійним малярством. Та з Божою поміччю і підтримкою бригади мені це вдалось.
Варто наголосити, що образи у виконанні старшого сержанта Сергія Бабія вирізняються особливою теплотою і реалістичністю.

Світлина від Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Наразі митець завершує відразу кілька проєктів. Перший – це панно, яке ілюструє захист Луганського аеропорту та участь бригади в АТО/ООС. Робота буде виконана на стіні приблизно у 50 квадратних метрів, що навпроти майбутнього музею бойової слави бригади. І на ній буде зображено найвідоміші бойові події сучасної війни, у яких брали участь львівські десантники. Водночас Сергій Бабій закінчує розписи стін для відремонтованої солдатської їдальні. Тепер тут найулюбленіші його герої – коні. Адже саме цих тварин він вважає символом гордості, нестримної сили й гарту, працелюбності та відданості, а це ті риси, які притаманні й українським десантникам.

Світлина від Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.
– Я хочу, щоб мої розписи ще багато років надихали всі прийдешні покоління наших захисників, – зазначає старший сержант Сергій Бабій. – І я переконаний, що в моїх роботах кожен знайде щось актуальне для себе.

Taras Gren Інформагентство АрміяInform