Перший крок – дебютний стрибок з парашутом

На Дніпропетровщині у повітрянодесантній бригаді строковиків призову «Осінь-2020» готують до дебютного стрибка з парашутом.

Як розповів начальник відділення повітрянодесантної підготовки військової частини підполковник Григорій Безкровний, військові вивчають матеріальну частину десантних парашутів, їх поетапну укладку й наземне відпрацювання елементів стрибка на повітрянодесантному комплексі.

– Унікальність нашої бригади в тім, що на озброєнні є засоби десантування бойової техніки, вантажів і особового складу. Тобто підрозділ у повному складі може десантуватися в певний район та одразу приступити до виконання завдання, – зазначив підполковник Григорій Безкровний. – У нас є класи підготовки до десантування не лише особового складу, а й техніки, вантажів. Є різні види вступу в бій десантника, і стрибок з парашутом – один із варіантів. Тому підготовці до стрибків приділяємо прискіпливу увагу.

На землі відпрацьовуємо елементи стрибка на повітрянодесантному комплексі під керівництвом досвідчених інструкторів.

Зі слів головного сержанта повітрянодесантного підрозділу старшого сержанта Михайла Джуня, тут навчають порядку відділення від борту повітряного судна, діям у повітрі, у нештатних ситуаціях, під час приземлення.

 – Спеціальна підготовка триває два тижні, а потім військовослужбовці складають заліки на допуск до першого стрибка з парашутом, – розповів старший сержант Михайло Джунь.

Строковики, які нині прагнуть опанувати ази повітрянодесантної підготовки, кажуть, що ще вчора уяви не мали, що їхня служба буде такою серйозною і романтичною.

– Ми прибули у військову частину нещодавно з навчального центру, – розповідає 18-річний солдат Андрій Носов. – Я сам з Миколаївщини, до служби готувався, сім років займався вільною боротьбою. Дуже задоволений, що потрапив у десант. Хочу відслужити, стрибнути з парашутом, знайти тут вірних друзів.

А 18-річний солдат Юлій Цициашвілі говорить, що дуже задоволений призовом саме в ДШВ:

– Я з Харкова, займався тайським боксом, тепер хочу набратися мужності в десанті. Мій старший брат уже відслужив, нині – моя черга. Незабаром здійсниться мрія – перший стрибок з парашутом. А усім, хто тільки готується до призову в армію, бажаю нічого не боятися, займатися спортом і не курити.

, Кореспондент АрміяInform