Як Дніпровські строковики-десантники здійснили свій перший стрибок з парашутом

Того зимового ранку, небо над одним з військових полігонів Дніпропетровщини замайоріло білими куполами. А після успішного приземлення парашутистів, лунали радісні оплески та овації. Це строковики-десантники 25-ї окремої повітрянодесантної бригади здійснили свій перший в житті стрибок з парашутом.

З першими променями сонця, на лінії «старту» вже вишикувалися «корабельні групи». Офіцери повітрянодесантної служби завершували остаточну перевірку парашутистів. І ось за кілька хвилин, над верхівками дерев з’являється повітряне судно – транспортно-бойовий вертоліт Мі-8.

Нарешті довгоочікувана мить. Десантники бігом рушають до вертольоту. Піднявшись на висоту 800 метрів, лунає сигнал «приготувалися»… «пішов»… І ось, ти вже один-на-один з небом. Вголос починається відлік: «501», «502», «503», «кільце» … «504», «505», «купол!». Впевнившись, що над тобою розкритий, наповнений повітрям білий купол, починаєш оглядатися по бокам, щоб оцінити ситуацію та не допустити сходження з іншими парашутистами.

А на майданчику приземлення, за парашутистами уважно стежать та готуються до зустрічі на землі: вимірюють швидкість вітру, поправляють для визначення напрямку вітру «стрілу». Це орієнтир для парашутистів – бо саме за її напрямком потрібно розвернутися у повітрі, для успішної зустрічі з землею.

– Неймовірні відчуття, цей крок у безодню, блакить неба, я навіть не можу передати словами, але запам’ятаю на все життя. Вже з нетерпінням чекаю завтрашнього дня, щоб знову відчути себе справжнім десантником і виконати свій другий стрибок з парашутом, – розповідає солдат строкової служби Владислав Рашевський.

Напередодні стрибків, молоде поповнення бригади пройшли двотижневі заняття з повітрянодесантної підготовки. Зокрема, вивчали теоретичну частину людських десантних парашутних систем та відпрацювали усі елементи на тренажерах повітрянодесантного комплексу. Після успішної здачі заліків, строковики самостійно здійснили укладку бойових куполів.

– Під час здійснення першого стрибка, особовий склад діяв чітко, злагоджено та впевнено. Далі, на строковиків чекає чергова «укладка» та здійснення стрибків з висоти 600 метрів зі зброєю та спорядженням, – повідомив заступник командира 25-ї окремої повітрянодесантної бригади – начальник повітряно-десантної служби підполковник Михайло Фомін.

Пресслужба 25 Окрема Повітрянодесантна Дніпропетровська Бригада ДШВ ЗСУ