Командувач ДШВ ЗС України генерал-лейтенант Євген Мойсюк: «Три мечі сильніші, коли діють разом!»

Сьогодні на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного розпочалися багатонаціональні навчання «Три Мечі – 2021».

У них беруть участь афілійовані підрозділи, які мають високі потенційні можливості, міцні та взаємозамінні військові з’єднання, які за потребою здатні спільно утримувати  та знищити потенційного противника.

 

Церемонія відкриття навчань відбулась за участю представника Генерального командування Збройних сил Республіки Польща генерал-лейтенанта Яна Слівки, командувача Десантно-штурмових військ Збройних Сил України генерал-лейтенанта Євгена Мойсюка, командира ЛИТПОЛУКРБРИГ полковника Дмитра Братішка.

– Сьогодні, без перебільшення, знаменний та величний день для трьох народів, для трьох держав. Він є підтвердженням міцної дружби, взаємної довіри та поваги, спільного прагнення протистояти агресивній політиці РФ. Уперше штаб багатонаціональної бригади керуватиме афілійованими підрозділами в навчально-бойових умовах. Це ще один крок до підвищення нашої взаємосумісності, до покращення рівня навченості та готовності до спільних дій. Адже «Три мечі» сильніші, коли діють разом, – зазначив у своєму виступі генерал-лейтенант Євген Мойсюк.

Ян Слівка звернувся до учасників навчань: «Я надзвичайно радий, що завдяки спільним зусиллям та внеску кожного офіцера та солдата ці навчання відбулися. Особливу подяку хочу висловити Збройним Силам України за неоціненну можливість проведення цього заходу, а також командуванню багатонаціональної бригади, усім збройним силам Польщі, Литви, колегам із США. Хочу зазначити, що попри складну пандемічну ситуацію у світі ми змогли підготуватись, спланувати та розпочати навчання під гаслом «Три нації – єдина мета». Саме ці навчання дадуть можливість потренуватись у повному складі штабу та афілійованим підрозділам. «Три мечі» утворять сприятливі умови  розвитку та ефективного злагодження підрозділів  країн-партнерів. Це допоможе зміцнити безпеку в Європі.

У своєму виступі командир ЛИТПОЛУКРБРИГ полковник Дмитро Братішко зазначив: «Представники усіх кран-учасниць були залучені до процесу планування міжнародних навчань і саме зараз ми маємо можливість побачити, як вони будуть реалізовані. Самі ці навчання творять сприятливі умови розвитку та ефективного злагодження підрозділів країн партнерів з метою поліпшення якості та збільшення рівня бойових спроможностей ЛИТПОЛУКРБРИГ, аби бути готовим до забезпечення регіональної безпеки. Бажаю учасникам продуктивних тренувань, високих досягнень під час кожної фази навчань. А також набути гарного досвіду, обмінятися військовими знаннями у міжнародному середовищі.

Під час міжнародного заходу «Три Мечі – 2021», який триватиме до 30 липня, відбудеться низка унікальних тренувань, скерованих на відпрацювання спільних завдань з оборони території від зовнішнього агресора. Про перебіг навчань щоденно повідомлятиме багатонаціональна пресслужба цього заходу. Слідкуйте за новинами, далі буде лише цікавіше!