“ТРИ МЕЧІ-2021”: КУЛЬМІНАЦІЯ ПРАКТИЧНИХ ДІЙ (фоторепортаж)

Сьогодні, 27 липня, під час проведення активної фази багатонаціонального навчання “Три Мечі – 2021”, яке триває на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, прибули високоповажні гості: заступник міністра Національної оборони Литви Віліус Семешка, командувач Добровольчими силами Литви полковник Лінас Кубіліус, перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил Республіки Польща тризірковий генерал Ян Сливка, командир JMTG-U полковник Джеймс Перрін, Депутати Верховної ради України Соломія Бобровська, Ростислав Тістик, командувач Десантно-штурмових військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Євген Мойсюк, представники іноземних і українських засобів масової інформації та інші запрошені.

#ThreeSwords21 #TS21 #3Nations1Vision #LITPOLUKRBRIG #StrongerTogether #UnitedForPeace #ArmyLife #ArmedForces #MilitaryExercise #LietuvosKariuomenė #WojskoPolskie #ЗСУ #ДШВ #Завжди_Перші #usarmy

Довідково. “Три мечі” це військовe навчання, ідея створення яких виникла під час офіційної зустрічі 22-23 серпня 2019 року начальника Генерального штабу Польщі та України на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки, що на Львівщині. Три мечі будуть проводитися циклічно кожні 2 роки.
Ці навчання є продовженням партнерської програми міжнародної військової співпраці між Литовською Республікою, Республікою Польща та Україною. В них беруть участь афілійовані підрозділи, які мають високі потенційні можливості, міцні та взаємозамінні військові з’єднання, які за потребою здатні спільно утримувати та знищити потенційного противника.

До навчання залучено більше 1200 військовослужбовців, 200 бойових машин із 4 країн-учасниць: Литовської Республіки, Республіки Польща, України та Сполучених Штатів Америки.

Високоповажним гостям та представникам ЗМІ були продемонстровані потенційні можливості підрозділів Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade за різними тактичними сценаріями.

Спершу, на одній з ділянок полігону, після проведення артилерійського удару було знищено головне угрупування умовного противника. За підтримки вертольотів армійської авіації десантно-штурмовий підрозділ здійснив безпарашутне десантування та забезпечив необхідний плацдарм для переправи основних сил. Тим самим було відкрито безперешкодне форсування водної перешкоди бронетехнікою, після чого десантники з ходу розпочали бій.

Далі, на наступній локації високоповажні гості змогли спостерігати за знищенням умовного противника у урбанізованій місцевості із залученням усіх військових можливостей підрозділів Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade. Головним фактором в даній битві було те, що підрозділи різних націй діяли у повній взаємодії між собою реагуючи на швидкоплинні зміни тактичної обстановки.

Також українські десантники продемонстрували новий вид штурму захоплених багатоповерхівок – зверху. Це складний маневр під час якого воїни десантуються безпосередньо на дах будівлі.

Одночасно з десантуванням українського підрозділу Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade на перші поверхи будинку зайшли військові польського батальйону. Командири двох націй мали скоординувати свої дії та виконати поставлене завдання з зачистки будівлі. Далі на допомогу воїнам прийшли підрозділи військової поліції ЗС Литви. Вони затримали озброєних бойовиків та забезпечили безпечний вихід з бою штурмових підрозділів.

Крім цього, під час заходу присутні змогли ознайомитись з військовою технікою та озброєнням, яке перебуває на озброєнні багатонаціональної бригади.

На завершення заходу у ході проведення прес-конференції у своєму виступі командувач Десантно-штурмових військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Євген Мойсюк наголосив, що це навчання підтвердило високий рівень навченості афілійованих підрозділів Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade та спроможність багатонаціонального штабу ефективно керувати ними під час відбиття агресії потенційного противника.

Перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил Республіки Польща тризірковий генерал Ян Слівка у своєму виступі зазначив:
– Підготовка та планування проведення навчання під гаслом “Три нації-єдина мета” велись майже три роки. “Три мечі” створили сприятливі умови розвитку та ефективного злагодження підрозділів країн-партнерів. Це, в свою чергу, допоможе зміцнити безпеку в Європі.

Командувач Добровольчими силами Литви полковник Лінас Кубіліус у своєму виступі перед пресою акцентував, що навчання дали змогу покращити взаємодію та співпрацю між військовими силами представниками Збройних Сил України та збройних сил НАТО, а саме США, Литви та Польщі.

У своєму виступі командир Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade полковник Дмитро Братішко звернув увагу:

– Це були потужні навчання для багатонаціональної бригади. У ході “Трьох мечів” були залучені дві складові. В ході яких, країни-учасниці, мали змогу обмінюватись досвідом під час планування у відповідності до стандартів НАТО. А також ефективно виконувати бойові завдання афілійованими підрозділами Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade безпосередньо на місцевості.

Нагадаємо, що гаслом Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade є: “Об’єднуємось заради миру”. Навчання три мечі продемонструвало те, що навіть три потужних зброї розділених у своєму житті можуть ефективно консолідуватись для подолання спільного ворога.

Об’єднаний прес-центр багатонаціонального навчання “Три Мечі – 2021”