КОМАНДУВАЧ ДЕСАНТНО-ШТУРМОВИХ ВІЙСЬК ГЕНЕРАЛ-ЛЕЙТЕНАНТ ЄВГЕН МОЙСЮК ВЗЯВ УЧАСТЬ У ЗУСТРІЧІ З ПРЕДСТАВНИКАМИ РАДИ РЕЗЕРВІСТІВ ЗС УКРАЇНИ

#ДШВ #ЗСУ #Завжди_Перші

У Києві відбулася зустріч Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Руслана Хомчака з представниками Ради резервістів ЗС України. В заході також взяли участь командувачі Сухопутних, Десантно-штурмових військ та Сил спеціальних операцій.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

– Найперше, хочу подякувати за ту вмотивованість і щирість, яка була зі сторони резервістів під час зборів. Я вдячний і за об’єктивну критику з вашого боку. Тим часом, хочу відмітити, що позитиву і конструктивності було значно більше, ніж проблемних моментів, які потребували невідкладного реагування. Це свідчить, що справа набуває поступового розвитку. Запровадити необхідні зміни і покращити підготовку резервістів – в наших з вами силах. Для цього ми й зустрілися, – наголосив генерал-полковник Руслан Хомчак.

Резервісти поділилися власними враженнями щодо участі в цьогорічних зборах, відмітивши позитивну динаміку порівняно з минулорічними заходами. Також, обговорили і низку проблемних питань й можливі шляхи їх вирішення. Зокрема, акцентували увагу на організаційних аспектах, якості відбору потенційних резервістів, спеціальній та загальновійськовій підготовці, речовому забезпеченні, взаємодії з місцевими та державними органами влади, комунікаційній складовій тощо.

Своєю чергою Головнокомандувач ЗС України поінформував про основні положення проєкту Закону України «Про основи національного спротиву» щодо покращення служби у військовому резерві.

– Відповідно до цього законопроекту, командир бригади територіальної оборони повинен систематично організовувати заходи підготовки з визначеною категорією місцевого населення. Це вогнева, інженерна, топографічна та військово-медична підготовки. Відтак, коли ця система запрацює – на військову службу у резерві уже будуть йти належно підготовлені громадяни, – зазначив генерал-полковник Руслан Хомчак.

Також мова йшла про більш активне залучення Ради резервістів як до планування й організації зборів, так і для допомоги розвитку військового резерву в цілому. Порушено й питання участі резервістів у підготовці підрозділів територіальної оборони.

На завершення зустрічі Головнокомандувач ЗС України подякував усім присутнім за відвертість, активну участь та вагомий внесок у зміцнення обороноздатності України.