У ДЕСАНТНО-ШТУРМОВИХ ВІЙСЬКАХ ВИЗНАЧИЛИ КРАЩОГО ПСИХОЛОГА

#ДШВ #ЗСУ #Завжди_Перші

У Житомирі, на базі 199-го навчального центру Десантно-штурмових військ Збройних Сил України відбувся конкурс на кращого психолога Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Основною метою заходу був обмін новітніми методами організації консультативної роботи з військовослужбовцями та членами їх сімей, психологічного відновлення та соціально-психологічної адаптації особового складу та багато іншого.

Оцінювали учасників конкурсу кваліфіковане журі, до складу якого увійшли офіцери та фахівці Управління морально-психологічного забезпечення командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, провідний психолог відділу оперативної психологічної роботи у військах (силах) Центру морально психологічного забезпечення ЗС України, офіцер відділу морально-психологічного забезпечення Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова та інші посадові особи зі значним досвідом роботи в галузі військової психології.

За словами голови конкурсної комісії, окрім визначення кращого психолога, мета конкурсу полягала у вдосконаленні фахової майстерності військових психологів та піднесенні ролі військового психолога у Десантно-штурмових військах Збройних Сил України.

За словами голови конкурсної комісії, окрім визначення кращого психолога, мета конкурсу полягала у вдосконаленні фахової майстерності військових психологів та піднесенні ролі військового психолога у Десантно-штурмових військах Збройних Сил України.

Під час конкурсу журі визначало рівень практичної та методичної підготовки психологів.

Зокрема, під час оцінювання рівня практичної підготовки, кожен учасник конкурсу отримав ситуативне завдання (кейс). Так, за визначений час необхідно було оцінити змодельовану ситуацію, підготувати та викласти порядок надання психологічної допомоги військовослужбовцю, подальший його психологічний супровід, а також план роботи з особовим складом підрозділу. Свої рішення та дії необхідно було аргументувати у відповідності до вимог керівних документів та Етичного кодексу психолога.

Під час оцінки рівня методичної майстерності психологів, були надані теми тренінгів, зокрема з найбільш актуальних питань у ЗС України. А це – навчання командирів підрозділів методам та прийомам психологічного впливу на підпорядкований особовий склад, збільшення мотивації до проходження військової служби, навчання особового складу технікам та методикам саморегуляції та відновлення психоемоційної стану тощо.

Особливістю цьогорічного конкурсу стало започаткування нових традицій.

Зокрема, до конкурсної комісії входили представники різних видів та родів військ, органів військового управління ЗС України, що є цінним для обміну досвідом. Також започатковано традицію всебічного та прозорого оцінювання конкурсантів, а саме: кожен конкурсант оцінювався як конкурсною комісією, так і самими конкурсантами. “Родзинкою” конкурсу було те, що члени журі, що є практикуючими психологами, представили для конкурсантів майстер-класи на актуальні теми сьогодення: “Культура та фактори психічного здоров’я військовослужбовців ЗС України” та “Особливості проведення професійно-психологічного відбору та психологічного вивчення військовослужбовців” та інші. Крім того, всі учасники конкурсу отримали супервізійну оцінку рівня своєї компетентності від сертифікованого супервізора.

За результатами конкурсу, кращим психологом Десантно-штурмових військ ЗС України стала лейтенант Юлія Зінчук з 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Друге місце здобув старший лейтенант Микита Ситник з окремого розвідувального батальйону.

А почесне третє місце – лейтенант Ірина Немировська з 13-го окремого десантно-штурмової батальйону імені Героя України полковника Тараса Сенюка 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Переможці конкурсу будуть представляти Десантно-штурмові війська на конкурсі кращого психолога Збройних Сил України.

Служба зв’язків з громадськістю командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України