“ТРИ МЕЧІ-2021“: ПСИХОЛОГІЧНЕ ТА ФІЗИЧНЕ ВИПРОБОВУВАННЯ НА МІЦЬ І ПРОФЕСІЙНІСТЬ

У ході багатонаціонального навчання “Три мечі-2021“, яке триває на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, сьогоднішній день був насиченим та не менш цікавим для усіх підрозділів багатонаціональної бригади Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade.

#ThreeSwords21 #TS21 #3Nations1Vision #LITPOLUKRBRIG #StrongerTogether #UnitedForPeace #ArmyLife #ArmedForces #MilitaryExercise #LietuvosKariuomenė #WojskoPolskie #ЗСУ #ДШВ #Завжди_Перші #usarmy

Зокрема, непростим випробуванням виявилась для польських військових проходження психологічної смуги перешкод. Півкілометрова спеціальна ділянка включає в себе чимало важких для подолання несподіванок: ламану смугу перешкод, лабіринт із шин, вузький прохід, подолання залізної труби, пересування горбистою місцевістю, з колючим дротом, водяні басейни, «гойдалки» та багато іншого.

До того ж на певних ділянках палав вогонь, а деякі були вкриті суцільним димом, що добряче заважало дихати на повні груди й збивало ритм. Не зважаючи на це, підтримуючі один одного підрозділ Збройних сил Республіки Польщі гідно подолав дану смугу і навіть запропонували влаштувати своєрідний “батл“ з подолання між всіма націями міжнародної бригади.

В цей же час представники українського батальйону багатонаціональної бригади Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade підвищували свій рівень бойової готовності виконуючи бойові стрільби з 120-мм мінометного комплексу 2Б11.

У ході практичних дій мінометники приховано зайняли позиції та кругову оборону навколо неї, замаскувались та швидко відпрацювали по цілям. При цьому постійно вели спостереження та мали можливість до зміни позицій.

Поряд з цим українські вояки провели стрільби і з колективної зброї: станкових протитанкових гранатометів СПГ-9 та автоматичних гранатометів АГС-17. Навички наших бійців були високо оцінені військовими інструкторами США.

Цікавим видався день і для Литовських військових. Представники Військової поліції цієї країни відпрацювали питання супроводження колон з особливо важливими персонами, та взяття під контроль та оборону важливих комунікаційних сполучень.

Доречно зауважити, що свого драйву до виконання цього завдання додали представники українського підрозділу OPFOR. Хлопці настільки майстерно розіграли роль терористів, що литовським військовим поліцейським часом було непереливки.

Також в цей день відпрацьовували питання медичної евакуації важкопоранених, за допомогою комплекту знімного бортового обладнання «Канат-1».

З кожним днем три нації пов’язані однією військовою складовою стають все більш злагоджені в практичному виконанні поставлених завдань. «Годинниковий механізм» військового управління та виконання спільних завдань дедалі працює чіткіше. Регулярні тренування підвищують потенціал багатонаціональної бригади Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade і її готовність до участі в майбутніх операціях.

Об’єднаний прес-центр багатонаціонального навчання “Три Мечі – 2021”