Командно-штабне тренування з Командуванням об’єднаних сил та іншими органами військового управління Збройних Сил України із залученням військових частин (підрозділів) до практичних дій

До навчання залучаються командування, а також визначені військові частини та підрозділи Десантно-штурмових військ ЗС України.

Під час навчань триває відпрацювання питань щодо управління військовими частинами та підрозділами в ході наступальної операції угрупування військ в урбанізованій місцевості. Дії відбуваються в умовах активного застосування умовним противником високоточних засобів ураження та засобів радіоелектронної боротьби.

– Ми готові оборонятися і відбивати атаки противника як у разі повномасштабного вторгнення, так і в разі спроб захоплення об’єктів критичної інфраструктури та стратегічно важливих об’єктів, зокрема оперативних аеродромів, – прокоментував це масштабне тренування Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-майор Валерій Залужний, перебуваючи на полігоні.

Також, залучені підрозділи та військові частини виконують практичні дії з бойовою стрільбою з різних артилерійських систем, в тому числі і реактивних під час наступу із врахуванням активного застосування противником ракетно-авіаційної зброї. Своєю чергою, протитанкові підрозділи проводять стрільби прямою наводкою та ракетними комплексами по броньованим об’єктам противника.

У ході навчання засоби протиповітряної оборони тренуються відбивати повітряний напад противника, а екіпажі армійської авіації здійснюють авіаційну підтримку наземних сил та забезпечать висадку тактичного десанту комбінованим способом.

До маневрів залучено транспортну, безпілотну, штурмову та винищувальну авіацію Повітряних Сил ЗС України. Їхнім завданням є знищення засобів повітряного нападу противника, нанесення ударів по наземним об’єктам, десантування особового складу та вантажів тощо.

Морські піхотинці та групи спеціального призначення за підтримки авіації та надводних сил посилюють охорону та оборону острова Зміїний. Тренуються протидіяти морському десанту противника, знищувати ворожі судна та організовувати поповнення запасів й евакуйовувати поранених морським шляхом.

Навчальні та тренувальні заходи відбуваються одночасно на п’яти загальновійськових полігонах за участі підрозділів всіх видів та окремих родів військ ЗС України.

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України