Інсталяцію, присвячену захисникам Луганського аеропорту, відкрили у Львові

У львівському Парку культури та відпочинку імені Б. Хмельницького триває культурно-мистецький проєкт «Календар війни», який включає цикл інсталяцій, виставок та заходів. Він покликаний нагадувати пересічним українцям про те, що російсько-українська війна досі триває і на Сході продовжується збройна боротьба проти загарбників.

Самі організатори культурно-мистецького проєкту кажуть: «Російсько-українській війні понад 7 років, і суспільство схильне забувати про важкі події і смерті військових та добровольців, які відбивали свою землю від ворога. Цей пам’ятник нагадуватиме не про одну подію і навіть не про війну загалом. Він нагадуватиме про те, що цінність людського життя — найбільша. Майже кожен бій — втрата для армії, а кожне забране життя — втрата для цілої родини.

Усі елементи інсталяції виготовили за проєктом власноруч працівники парку. Саме в цьому місці, у центрі Парку культури, вона розташована з двох причин. Перша — тут щодня бувають сотні людей, які в буденній і карантинній метушні не часто згадують про війну. А друга — це місце неподалік від Національної академії сухопутних військ імені П. Сагайдачного та військової частини десантників».

Отже, тут увічнили пам’ять воїнів-захисників Донецького летовища, учасників Іловайських подій, добровольця Василя Сліпака, учасників Дебальцівської операції, і навіть чотирилапих помічників наших воїнів.

Сьогодні в парку відкрилася наступна інсталяція серії «Календар війни», присвячена захисникам Луганського аеропорту, які мужньо обороняли летовище впродовж 146 днів, перебуваючи майже в повному оточенні ворога.

Поділитися власними спогадами прийшли живі учасники цих героїчних подій, а про загиблих героїв розповіли рідні полеглих воїнів. До них доєдналися волонтери та небайдужі львів’яни.

— Інсталяція дуже символічна — куб і зверху скульптура. Цього разу це так званий кукурузник, бо саме на таких літали в цьому аеропорту. І ці кадри з «кукурузниками» вже стали впізнаваними завдяки медіа. Автори інсталяції — наші майстри з парку культури — коваль Михайло Талама і столяр Андрій Любинець. Ми не залучали великих ресурсів, усе вдалося зробити за дуже символічні кошти — одна скульптура обходиться у півтори-дві тисячі гривень. Ці гроші ми знайшли своїми силами. Але в такий спосіб ми кажемо, що львів’яни не забули про війну. І презентацію робимо навмисне у вихідні, коли люди не на роботі, а гуляють, п’ють каву, підходять, роздивляються і запитують, що це таке і для чого. Отже, у нас є зворотний зв’язок, — розповіла авторка проєкту, речниця парку культури і волонтерка Ірина Вовк.

Слід додати, що поруч з локацією «Календаря війни» волонтери цього дня плели маскувальні сітки. І після зустрічі з оборонцями ЛАПу багато львів’ян та гостей міста долучилися до них.

Фото Тараса Греня та пресслужби Парку культури та відпочинку імені Б. Хмельницького

кореспондент АрміяInform