Гаубиця М777 ламає плани росії (фоторепортаж)

“Ти прокидаєшся рано вранці по команді. Пишуть, що їде російська техніка. З усіх сторін наші стріляють і ми стріляємо. Вдається відбивати атаки. Нам скидають фото та відео розбитої техніки й піхоти. Настрій бойовий. Підіймає його те, що я можу зателефонувати дружині та дитині, побачити їхні посмішки. Побратими також допомагають стояти в строю та бути на позитиві. У нас дуже злагоджена команда – з перших днів мобілізації ми завжди разом”, – з посмішкою описує артилерист “Херсон” свій активний сьогоднішній ранок.

Він прожив в окупації 5 місяців, потім виїхав з родиною. Прийшла повістка, чоловік не ховався – пішов служити. Хоче звільняти рідний Південь, але поки що всі сили – на оборону Донецького напрямку.

“Ворог штурмує часто, на цьому секторі йдуть запеклі бої. Ми відбиваємо атаки. Працюємо по ворожих танках, МТЛБ, гарматах, піхоті. Наша гармата надійна та точна. Але багато залежить від нас: як зорієнтована гаубиця, так вона і працює”, – каже помічник навідника “Батя”. – Ворог шукає, де ми знаходимося. Буває: робимо 3 постріли, а у відповідь – 15. Тиждень тому був приліт КАБа за 10 метрів від нашого бліндажа. Ті емоції незабутні! Будь-якій людині було б страшно, по відчуттях у спальнику до стелі прилітаєш. Але нічого, працюємо далі!”

“Батя” на цивілці був працівником ЖЕКу. На війну прийшов по повістці та служить півроку. Запевняє, що загалом тут нічого складного немає. Додає, що палити ворогів з гармати навчився швидко. “Херсон” каже, що п’ятеро новобранців пройшли навчання через їхню команду та виконують завдання в інших розрахунках. Навіть просяться назад служити.

“Бо все залежить від морального стану розрахунку. Якщо всі на позитиві, то й працювати приємніше. Забуваєш навіть про прильоти”, – каже артилерист.

“Фізрук” своїм прикладом це підтверджує. Теж швидко навчився артилерійській справі. Зараз зорієнтувати гармату в будь-яку пору доби йому не складно. Він тішиться з того, що своєю роботою разом з побратимами відбиває наступи російської піхоти та перерізає їм логістичні шляхи. Американську М777 називає снайперською гарматою.

А ще разом з ними в розрахунку є Юра. Він служить 5 місяців. Вважає, що без цієї гармати на передовій було б сумно.

“Побільше б “кабанчиків”, було б яскравіше. Якби не наша гармата, важче було б піхоті. Але М777 ламає плани Росії”, – каже військовий.

Артилерист Юра зізнається, що мріє про дві речі: мати побільше снарядів, щоб обороняти Україну та першим ділом після перемоги обійняти свою кохану дружину та 3-річного сина.

А зараз боротьба триває…

Служба зв’язків з громадськістю 148-ма окрема артилерійська бригада ДШВ ЗС України