“Ми домінуємо у стрілецьких боях і наводимо на противника жах” – десантник про штурми під Бахмутом

“Бій тривав 15 хвилин. Я витратив 4 магазини та 20 гранат. Був ближній контакт- на відстані 5 метрів. Половину окупантів ми поклали в окопах, а далі заходили в їхні бліндажі та знищували”, – згадує командир десантно-штурмового відділення 80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ Назар. – Ми домінуємо у стрілецьких боях і наводимо на противника жах. За допомогою квадрокоптерів постійно моніторимо ситуацію. Противник не сильно навчений стріляти. Було без шансів, ми їх загнали в кут з флангів. Наше відділення захопило дві позиції та знищило противника під Бахмутом”.

За словами захисника України, російські десантники активно застосовують міномети та гранатомети. Вони роблять вогневий вал за рахунок артилерії та вогневих засобів, а наперед кидають вагнерівців. Наші воїни домінують в ближніх боях, бо краще навчені штурмувати.

“Коли ми штурмуємо, росіяни нічого не можуть зробити. У них колосальні втрати. Вони пруть, але великою кров’ю платять. Під прикриттям артилерії надіються зайти на наші позиції. Ближні бої – не проблема. Ми беремо якістю. На штурм йдуть тільки підготовлені бійці”, – розповідає воїн ДШВ.

Він разом з побратимами ходить на штурми та в контрнаступи на найгарячішій точці фронту. У 2015 році Назар добровольцем боровся проти російських окупантів. У 2017 році підписав контракт з 80-ою окремою десантно-штурмовою бригадою. З 24 лютого – знову в строю.

Десантник згадує, як в районі Іванівського під Бахмутом за півдня відбив 4 позиції разом зі своїм відділенням.

“Ми взяли першу позицію, закріпились, потім увірвались на другу. П*дари відстрілювались з бліндажа. Ми до обіду важко боролись з ними. Далі інша штурмова група на підкріпленні викурювала їх. Ми пішли далі, зайшли до ще однієї позиції, зачистили її, переправились до каналу та зайняли висоту. Але штурм ще не закінчився…” – каже Назар.

Противник висилав проводив контрнаступ проти наших оборонців. Окупанти бігли до своїх, але не знали, де наші десантники знаходяться. Наші бійці завдяки тактичним хитрощам їх вибивали.

“Ми з коптера брали координати противника та створювали на нього засідки. Підпускали їх на відстань до 10 метрів та повністю знищували. Далі переміщались та добивали. Дивувало, що росіяни бігли на нас, а ми їх клали пачками. Вони були дезорієнтовані та непідготовлені. Думаю, їх начальство знало, що ми відбили позиції, але своїй піхоті не доводило цю інформацію. Вони йшли по своїх ще теплих трупах. Їх ніхто не цінує. Ми розбили їхні штурмові групи та зайняли 4 позиції. Штурм тривав 8 годин. Кожні 100 метрів – ворожа позиція. Того дня ми 500 метрів української землі відбороли та закріпились на рубежах”, – каже Назар.

Десантник зізнається: звісно буває страшно, але страх треба переборювати. Допомагає самовдосконалення. Треба постійно готуватися, вивчати всю техніку противника, усі можливі види бою.

І додає, що знаходить підтримку в бойових товаришах:

“Це найкращі друзі, з якими я маю честь воювати. Немало їх повертається на передову після багатьох поранень. Ми стоїмо один за одного та завжди даємо бій”.

Разом до Перемоги! ДШВ – Завжди Перші! Слава Україні

Служба зв’язків з громадськістю 80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ