На Житомирщині триває підготовка курсантів-танкістів Десантно-штурмових військ та Морської піхоти ЗС України

#ДШВ #ЗСУ #Завжди_Перші #37звп #199нц
#ВірніЗавжди #ШтормовіБерети #Танкісти

Вже близько місяця, на загальновійськовому полігоні поблизу Житомира тривають заходи з підготовки та перепідготовки курсантів-контрактників, воїнів-танкістів Десантно-штурмових військ та Морської піхоти Військово-морських Сил Збройних Сил України.

Не зважаючи на спекотну погоду, майбутні «володарі сталі і вогню» вивчають тактико-технічні характеристики штатного озброєння та військової техніки, тактику ведення бойових дій танкових підрозділів, взаємодію, взаємозамінність між екіпажами тощо.

Як розповів начальник групи фахової підготовки танкових підрозділів Навчального центру ДШВ підполковник Віталій Мазур, сьогодні на танковому вогневому містечку проводилися заняття на тему «Прийоми та способи ведення вогню з озброєння танка в умовах оборонного бою». – Інструктори підготували для курсантів кілька навчальних точок: на першій розглядали нормативи вправ та їх виконання, на другій – основи та правила стрільби з танка, а вже на третій – практично виконували стрільбу вкладним стволом калібру 14,5 міліметрів, – повідомив підполковник Віталій Мазур.

Кожен майбутній командир танку та навідник, в ході практичних польових занять проявляє неабиякий інтерес до своєї професії. Танкісти досконало вивчають всі можливості бойової машини, правила стрільби, розвідки цілей та інше. Адже реальний танковий бій та інші завдання – помилок не пробачають. Цієї ж думки дотримується і майбутній командир танку з окремого танкового підрозділу ДШВ старший солдат на ім’я Денис. Хлопець із захватом, буквально на одному подиху охоче розповідає усе, що знає про свою бойову техніку.

– Наші танки Т-80БВ у військах носять назву «летючі», адже у нього «під капотом» встановлений газотурбінний двигун. Хоча він значно важчий за Т-64, маневреність та швидкість у нього вища, – розповідає танкіст.

Пліч-о-пліч, разом з воїнами-десантниками, проходять відповідну підготовку і танкісти Морської піхоти. Серед танкістів морпіхів – Андрій, племінник учасника бойових дій в Афганістані та війни на сході України, командира ще тоді 73-го морського центру спеціального призначення ВМС ЗС України капітана I рангу Юрія Олефіренка, який героїчно загинув у 2015 році в районі Маріуполя.

– Тут ми всі разом навчаємося одній справі. Наша підготовка повністю ідентична, однак поки що не здійснюємо стрибків з парашутом. Ми, як і наші побратими з ДШВ – еліта. Тож, повинні бути справжніми професіоналами, вміти виконувати найскладніші завдання, – розповідає танкіст Морської піхоти старший матрос Андрій Олефіренко.

Тим часом, на навчальних місцях кипить бойова робота. Курсанти-танкісти відпрацьовують завантаження боєприпасів, посадку та висадку з танка, проводять розвідку цілей. Загалом, курс підготовки для танкістів в 199 навчальний центр Десантно-штурмових військ ЗС Українирозрахований на декілька десятків днів. За цей час, вони підвищать свою майстерність у водінні бойових машин в складній місцевості, виконають бойову стрільбу штатним артилерійським пострілом з ходу та в умовах оборонного бою, і закритих вогневих позицій та багато іншого.

_dsc0595 _dsc0598 _dsc0601 _dsc0603 _dsc0610 _dsc0612 _dsc0613 _dsc0616 _dsc0619

Прес-служба Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України