Офіцери ППО ДШВ: “Вже недалекий той час, коли в українському небі запанує тільки українська авіація!”

З перших хвилин широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України, чималу ефективність, героїзм та професійність демонструють воїни підрозділів протиповітряної оборони видів, окремих родів та сил Збройних Сил України. А це – відбиття нальотів авіації різних типів, знищення ракет різного класу та засобів повітряної розвідки противника.

Шістдесят п’ять збитих повітряних цілей на сьогодні – це результат бойової роботи військовослужбовців ППО військових частин Десантно-штурмових військ ЗС України.

Саме воїни зенітних ракетно-артилерійських підрозділів здійснюють прикриття своїх сил та важливих об’єктів. Здебільшого це відбувається під вогнем противника, ризикуючи власним життям. Проте, вони стійко та професійно виконують свої завдання – знищують ворожі повітряні цілі.

Щоб ближче познайомитись з мужніми військовослужбовцями, ми побували на одній  із позицій 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, де чатує на ворожі цілі бойовий розрахунок ПЗРК “Stinger”.

Старший розрахунку – старший сержант Сергій Омельчук розповів про бойові успіхи свого маленького колективу, показав скромний побут, важливість та особливості їхньої роботи. Тільки за останні дні ними було приземлено назавжди два російських безпілотників  “Орлан-10”.

У розмові з офіцером підрозділу ППО 95 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України  Юрієм Кочевенком, ми дізнались про ситуацію, яка була на початку широкомасштабної агресії і сьогодні у межах відповідальності.

– Через грамотну організацію систему ППО, – розповідає офіцер, –  яка враховує особливості застосування авіації та засобів протиповітряної оборони, ми змогли фактично нівелювати ефективність російської авіації. І зараз коли авіація противника намагається завдавати ударів, то це відбувається, як правило на граничних дистанціях та висотах, щоб мінімізувати можливість власного враження. Тому ефективність їхнього застосування стала дуже низькою. Зокрема це, як  правило неприцільні пуски ракет з літаків з максимальної дистанції. І навіть в цих умовах нам вдається їх збивати. В цілому ми зараз змогли фактично убезпечити десантно-штурмові підрозділи, які виконують безпосередньо завдання від того, щоб вони знаходились під постійними авіа ударами.

Наразі, унікальність нашої ситуації у тому, що ми маємо можливість використовувати кращі зразки наразі переносних зенітно-ракетних комплексів. Але, сподіваємось, що в перспективі в Україну надійдуть більш потужні зразки зенітно-ракетних комплексів. Напевне в жодній армії світу одночасно не було і американського “Stingerа” і британського “Starstreakа”, польського “Piorun” і радянської “Ігли”. Ефективно знаючи і використовуючи як всі плюси так і мінуси кожного з цих ПЗРК ми змогли вижати максимальне корисну дію. І звичайно вона нам допомагає.

– Там де, ефективніше працювати зі “Stingerа”, ми його виставляємо-прикриваючи наш підрозділ, – продовжує розповідати офіцер. – Також добре себе зарекомендував британський комплекс саме під час збиття безпілотників. Саме те, що ворог намагається активно використовувати проти нас. Не дивлячись на те, що ми їх вже чимало збили – тенденція їх застосування залишається. У них нажаль БПЛА ще вистачає.

Наразі, на даному етапі війни, цілком очевидно, ми змогли вже “обрізали крила” ворогу. Тепер наше завдання “виколоти йому очі”.

Сподіваємося, що той бойовий досвід, який набули наші воїни зенітних ракетно-артилерійських підрозділів й надалі будуть ефективно застосовувати, новітнє озброєння, яке надходить від наших партнерів.

– І коли ми отримаємо більшу потужну та сучасну зброю, я впевнений, що вже недалекий той час коли в українському небі запанує тільки українська авіація!, – відзначають офіцери ППО ДШВ ЗС України.

P.S. В цілому силами 95 одшбр збито 20 повітряних цілей. Зокрема 4 бойових літаків, 5 вертольотів, 11 БПЛА.

Служба зв’язків з громадськістю командування Десантно-штурмових військ ЗС України

#stoprussia #ДШВ #ЗСУ #Завжди_Перші #UkrainianAirAssaultForces

#AirAssaultForces #WarInUkraine #RussianAggression

#BattleOfUkrainianAirAssaultForces #AirAssaultForcesHeroes