Резервіст ДШВ: «Відтепер можна сказати з гордістю, що я – справжній десантник!»

Крізь тишу теплого Поліського літнього ранку, пролунав гуркіт двигуна вертольота Мі-8, який стрімко наближався до площадки приземлення. Над землею стояв густий ранковий туман, рослини довкола ще вкривала роса…

#ДШВ #Завжди_Перші #ЗСУ #Резервісти

Тим часом, військовослужбовці контрактної служби та резервісти оперативного резерву першої черги вже вправно розкладали парашутні столи та розставляли на них свої купола.

01

Після того, як офіцери повітрянодесантних служб перевірили парашутні системи, а військові льотчики повідомили про готовність прийняти на борт першу корабельну групу, десантникам була дана команда: «парашути вдягнути!».

І от, вже усюди заметушилась робота. Інструктори та досвідчені побратими допомагають один-одному одягнути та якісно закріпити на собі парашутні системи, резервістів ділять на корабельні групи.

Вони всі різні за віком та професіями, однак їх об’єднує спільна мета – стати справжніми десантниками. Здійснити цей крок у відкриту рампу та довести самому собі, що ти маєш право носити «маруновий берет».

_dsc0043

Після всіх передстрибкових тренувань та укладок на у справжню Поліську спеку, кожен з резервістів розуміє та вірить у свої сили.

Вони пильно дивляться в абсолютно блакитне небо, в якому розкриваються білосніжні куполи парашутів.

Чимало резервістів, раніше проходила службу у інших родах та видах військ, деякі навіть в інших силових відомствах, де не передбачені стрибки з парашутом. Багато хто взагалі вперше потрапив на подібні збори до Десантно-штурмових військ. Проте висока мотивація та грамотні настанови інструкторів не дають панікувати «першоразникам».

dsc_3089

В одній із корабельних груп пліч-о-пліч стоять два товариша-резервіста – сержант Белоусов та старший солдат Мельніков. Перший – відслужив строкову службу 20 років тому, другий – 10 років назад, обидва у Сухопутних військах. Для Миколи Мельнікова, цей стрибок, як і збори, вже другі на рахунку і вже вдруге саме на Житомирщині. Перед самим стрибком він підбадьорює свого старшого за військовим званням товариша, адже для сержанта Белоусова – ці збори і стрибок перші в житті. На збори вони прибули добровільно, та із задоволенням здобувають нові знання, знайомлюся з новими цікавими людьми.

dsc_3067

Резервісти відзначають, що ставлення офіцерів та інструкторів до них дуже приємно вразило, як і насичена програма підготовки.

Борт стрімко здійнявся вгору та вже за кілька хвилин у небі за вертольотом знову «розцвіла» дюжина куполів. Усі новоспечені парашутисти приземлилися досить вдало.

Вони втомлені, проте щасливі, між собою пристрасно, не стримуючи емоцій гуртом обговорюють пережиті відчуття.

dsc_3066

– Море позитивних вражень, емоцій та адреналіну. І головне, відтепер можна сказати з гордістю, що я – справжній десантник!, – відзначив один із резервістів, який вперше в житті здійснив стрибок з парашутом.

dsc_2921

Також, цього дня, виконували програму стрибків військовослужбовці з інших частин та підрозділів Десантно-штурмових військ Житомирського гарнізону.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Сержант Владислав Заїка, прес-служба Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України