Резервісти ДШВ готуються до виконання стрибків з парашутом

#ДШВ #ЗСУ #Завжди_Перші #37звп

На базі загальновійськового полігону Десантно-штурмових військ під Житомиром, продовжується підготовка особового складу оперативного резерву першої черги.

Для підтримання та набуття резервістами навичок з повітрянодесантної підготовки, програмою начальних зборів передбачено виконання стрибків з парашутом.

Під керівництвом досвідчених офіцерів та сержантів, резервісти відпрацьовують всі елементи наземної підготовки на сучасних тренажерах повітрянодесантного комплексу, а також здійснюють укладку своїх парашутів.

Всі вони різні за віком та професіями, з різних регіонів України. Хтось має більший досвід, хтось менший. Однак всі вони тісно поєднані однією справою – службою у військовому резерві Десантно-штурмових військ.

Один із них – 45-річний Віктор. За його словами, любов до парашутного спорту виникла ще за шкільною партою. З далекого 1989 року, він встиг здійснити більше сотні стрибків з парашутом. Наразі, залюбки допомагає своїм менш досвідченим товаришам-першоразникам з укладкою куполів.
– Вважаю, що навчальні збори проходять на досить високому рівні: розміщення, харчування, бойова підготовка та кваліфікований інструкторський склад, який тільки підсилює мотивацію, – розповів резервіст.

А 29-річний Андрій, у гарячому 2014 році проходив службу гранатометником в лавах 79 окремої десантно-штурмової бригади, пройшов чимало «гарячих точок» Донбасу. Через активність бойових дій, він встиг здійснити лише один ознайомчий стрибок з парашутом.

– Завдяки даним зборам, мій особистий рахунок значно збільшиться, – посміхаючись розповідає Андрій. – В цивільному житті – це не дешеве задоволення, та і відчуття не ті. А тут, на армійських куполах та разом з бойовими побратимами.

Є серед резервістів і першоразники, які раніше проходила службу у інших видах військ та навіть відомствах. 34-річний Олексій прибув на збори із Сумської області. Під час мобілізації, він був призваний до Державної Прикордонної Служби України. До цього часу, чоловік не був пов’язаний з небом. Проте з нетерпінням чекає на своє перше в житті розкриття куполу.
– Цю подію, я чекаю з нетерпінням, – відзначає Олексій. – І все обов’язково вийде.

Протягом наступних днів, резервісти будуть й надалі відпрацьовуватимуть всі елементи наземної підготовки до автоматизму. Адже незабаром розпочнуться стрибкові дні.

Першоразники будуть виконувати стрибки з висоти 800 метрів, а їхні більш досвідчені побратими-десантники – з висоти 600 метрів.

_dsc0451 _dsc0452 _dsc0461 _dsc0465 _dsc0479 _dsc0490 _dsc0530 _dsc0539 _dsc0540 _dsc0544 _dsc0556 _dsc0574 _dsc0578

_dsc0583 _dsc0591

Прес-служба командування Десантно-штурмових військ ЗС України