“Салюти” в честь доні”: як екіпаж FPV-дронів “Vandal” палить російську техніку

“У мене донька сьогодні народилась! Влаштуємо салюти в її честь”, – каже піротехнік “Кот” у бліндажі пілотів FPV-дронів. За кілька кілометрів від ворога о 4 ранку він дізнався радісну новину. Зараз крутить вибухівку і світиться від щастя.

“Мені подобається, як воно шваркає! Треба завжди тримати себе в руках та бути уважним. Мені подобається моя робота, бо ми знищуємо їхню техніку. Без неї вони повільніше наступають та просуваються. Це зберігає життя нашої піхоти”, – каже військовий.

Нині ударні дрони – один з найефективніших способів ураження ворогів. Саме екіпаж аеророзвідників “Vandal” 148-ї бригади щодня рясно влаштовує “буханкоцид”, знищує ствольну та причіпну артилерію окупантів, палить їхні танки, “бехи”, камази та живу силу у взаємодії з аеророзвідкою наших крил.

Командир: “Пума” вилітає! Летимо на автівки полювати.

“Буханочка” їде, приймаємо!

Штурман: Плюс, летимо!

Ведуть холоднокровно дрон стільки, скільки потрібно. Влучають прямо в ціль. Вибухає чергова буханка. Палає чорним димом. Не вдалась в окупантів поїздка.

“Щось цікаве везли. “Буханки” в під@рів – це підвоз боєкомплекту, палива, провіанту, інколи медевак та сапери. “Буханці” гаплик. І екіпаж не височив. Це було красиво!” – каже піротехнік.

Наступний борт полює на ствольну гармату 2с19 “Мста-Б”. Вона добре замаскована, але це не перешкодило нашим її відшукати. Ледь видніється ствол. Гармату охороняють восьмеро російських солдатів.

“Давай запальничку”, – пожвавлюється “Кот”. За лічені секунди вилітає FPV-дрон.

Бачимо, як аеророзвідники працюють у взаємодії з артилерією: спочатку наш 155-й калібр змушує окупантів кинути рушниці та сховатися, а далі дрон-камікадзе влучає у ворожу САУ. Бачимо вибух з детонацією. Після рукостискання аеророзвідники з драйвом спостерігають на екрані планшету результат своєї роботи.

“Її розірвало! Ти красунчик! Оце хороша робота: спікірував вертикально і потрапив у башню. Походу виродки залишили там снаряд. Тепер це рухлядь! ” – кричить піротехнік пілоту.

Пілот віджартовується, що той більше радіє знищеній техніці, ніж своїй новонародженій дитині. Чоловік відповідає:

“Це робота, яка приносить задоволення! Я служу, щоб захистити свою родину від цієї наволочі. Якщо ми не будемо стримувати росіян тут, вони просуватимуться до наших родин. Якщо ми їх не зупинимо, їх більше ніхто не зупинить. А якщо сидіти в хаті й казати, що я нічого не вмію, то ми так не виграємо цю війну. Я теж не вмів, але навчився”.

Служба зв’язків з громадськістю 148-ма окрема артилерійська бригада ДШВ ЗС України