У Житомирі відбулося урочисте закриття багатонаціонального командно-штабного навчання «Кленова Арка – 2019»

Сьогодні, 08 листопада, у Житомирі на базі 199-го Навчального центру Десантно-штурмових військ Збройних Сил України відбулося урочисте закриття багатонаціонального командно-штабного навчання «Кленова Арка – 2019».

_dsc0277

Двотижневе багатонаціональне навчання проходило за підтримки Збройних Сил Канади спільно з військовослужбовцями Збройних Сил Литви, Польщі та України, та за участю міжнародних партнерів з дев’яти країн: Грузії, Болгарії, Канади, Литовської Республіки, Республіки Польща, Республіки Північна Македонія, Румунії, Чорногорії та України.

_dsc0319

В рамках закриття багатонаціонального командно-штабного навчання «Кленова Арка – 2019», на території Навчального центру ДШВ відбувся День високоповажних гостей та медіа. Для високих гостей, та працівників засобів масової інформації був організований показ зразків сучасного спорядження, озброєння та бойової техніки, яке мають на озброєнні Десантно-штурмові війська Збройних Сил України.

Відразу після цього відбулася урочиста церемонія з нагоди закриття навчання.

781a6335

Виступаючи перед присутніми, командувач Десантно-штурмових військ Збройних Сил України генерал-майор Євген Мойсюк відзначив, що протягом двох тижнів, особовий склад, 9-ти націй вчилися робити наші дружні країни міцнішими, а світ безпечнішим. Сподіваюся, що було достатньо часу аби поділитися миротворчим та бойовим досвідом.

781a6507

– «Вважаю, що ми покращили рівень навченості наших штабів, зробили ще один крок до сумісності. Також, вважаю, що всі цілі, які були поставлені перед навчаннями – досягнуті, кращі з Вас будуть нагороджені! До зустрічі в наступному році на навчаннях Кленова арка 2020 року», – сказав генерал-майор Євген Мойсюк.

_dsc0224

В свою чергу, високоповажний гість, командир 5-ї канадської дивізії бригадний генерал Roch Pelletier повідомив, що Наші навчання «Кленова арка» проводяться вже вдвадцяте і я вважаю, що Україна із кожним роком демонструє прогрес.

781a6554

– З того, що я побачив, я можу зробити висновок, що вони справляються дуже добре і є здатними до інтеграції та співпраці з країнами-членами НАТО, – значив бригадний генерал Roch Pelletier.

781a6385

Учасників навчання було відзначено пам’ятними відзнаками з символікою Десантно-штурмових військ Збройних Сил України та Литовсько-Польсько-Української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького.

_dsc0298

Довідково: Військовослужбовці Десантно-штурмових військ ЗС України залучаються до командно-штабного навчання «Кленова арка» восьмий рік поспіль. Цьогоріч, від України до навчань залучаються військовослужбовці 95-ї окремої десантно-штурмової бригади та офіцери Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, які виконують завдання в складі Литовсько-Польсько-Української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького.

Учасники навчання відпрацьовували різні навчально-бойові завдання за допомогою системи імітаційного моделювання бойових дій JCATS. Дана система імітаційного моделювання JCATS призначена для моделювання дій підрозділів, частин, з’єднань та об’єднань згідно з прийнятим командиром рішенням у визначених умовах обстановки. Вона використовується для проведення командно-штабних навчань (тренувань) з метою набуття тими, хто навчається, практичного досвіду виконання службових обов’язків у реальних (бойових) умовах.

Загалом, до двотижневого багатонаціонального командно-штабного навчання «Кленова Арка – 2019» залучалося близько трьох сотень військовослужбовців з дев’яти країн-партнерів.

Пресслужба командування Десантно-штурмових військ ЗС України