“Втративши руку, я не втратив свої знання та досвід. Тому вирішив продовжити службу”, – Герой України майор Владислав Бандар

Повномасштабне вторгнення російських військ, ще тоді старший лейтенант Владислав Бандар зустрів на Донеччині, будучи командиром парашутно-десантної роти 25 окрема повітрянодесантна Січеславська бригада ДШВ ЗС України.

В районі Верхньоторецького, офіцер-десантник грамотно організував ефективну оборону бойових позицій. Це неодноразово зупиняло спроби прориву і не дозволило противнику заволодіти позицією українських військ на найбільш важливому та небезпечному напрямку оборони.

18 березня, під час танкового обстрілу Владислав зазнав важкого поранення та втратив праву руку, також при цьому отримавши перелом тазу… Попри все, він продовжував керувати обороною ротного опорного пункту десантників, поки його не евакуювали.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій прися, Владиславу Бандарю присвоєно звання Герой України.

– Під час вручення нагороди, Президент України Володимир Зеленський запитав як мій стан після поранення, і як я себе почуваю? Я відповів, що я вмотивований і почуваю себе позитивно. А на рахунок руки кажу, що вона ще й досі продовжує виконувати завдання та відстрілюватися від противника на сході України, – пригадуючи розповідає офіцер.

Пройшовши реабілітації, Владислав повернувся до рідної повітрянодесантної бригади. На даний час, він начальник штабу – заступник командира батальйону логістики.

– Мотивація дуже проста, продовжити службу для того що є можливість поділитися певним досвідом. Втративши руку, я не втратив свої знання та досвід. Тому вирішив продовжити службу, – зазначає Герой України майор Владислав Бандар, – В такі часи просто піти відпочивати, буде неприємно. Ще і сам себе буду корити, що міг щось робити, а сам відсиджуюся вдома. Тож поки є можливість, то роблю що вмію та можу, но вже у підрозділі забезпечення.

Більше у відео

Разом до Перемоги! ДШВ – Завжди Перші! Слава Україні!

Служба зв’язків з громадськістю Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України