Історія створення
Історія військової частини А0224 починається з директиви Начальника Генерального штабу Збройних Сил СРСР. Частина формувалась у період з вересня по листопад 1979 року штабом Червонопрапорного Одеського військового округу. Основою формування бригади стали офіцери, прапорщики , сержанти та солдати різних з‘єднань та частин повітряно – десантних військ.
Бойовий Прапор вручено 7 вересня 1981 року.
В 1992 році, коли тривав процес розпаду СРСР та розбудови власних Збройних Сил України , 40–а ОДШБр була переформована у 40–у ОАЕМБр та перепідпорядкована Командувачу Одеського Військового Округу. На той час організаційно бригада складалась з 2-х важких та 1-го легкого повітряно-десантних батальйонів та підрозділів забезпечення .
В 1999 році, згідно директиви Генерального Штабу Збройних Сил України від 13.01.1999 р. 40-а окрема аеромобільна бригада була перейменована у 79-й окремий аеромобільний полк .
Десантники 79-го окремого аеромобільного полку брали участь у ряді миротворчих операцій в країнах колишньої Югославії (Сербія, Косово, Македонія, Чорногорія), Сьєрра-Леоне, Ірак, Ліберія. У 2007 році полк експериментально з’єднали з полком армійської авіації в єдину 79-у аеромобільну бригаду з безпосереднім підпорядкуванням Командуванню Сухопутних військ ЗС України.
За тісну співпрацю з населенням та органами місцевого самоврядування, військово-патріотичне виховання молоді наказом Міністра Оборони України № 308, від 05 червня 2009 року, в найменування частини введене почесне звання «Миколаївська».
У 2012 році окремий полк армійської авіації вийшов з підпорядкування в/ч А0224. Згідно Директиви Міністра оборони України № Д322/1/12 від 23.08.12 року та Директиви Командувача Сухопутними військами ЗСУ № 4 від 5.09.12 року у м. Болград Одеської області був створений окремий аеромобільний батальйон (в/ч А2613). Днем створення частини вважається 12 грудня 2012 року.
Героїчний шлях 79-ої окремої аеромобільної бригади у бойових діях на Сході України розпочався, як і для інших десантних частин, з оборони з боку Криму; згодом миколаївські десантники стали на оборону східного кордону, брали участь в операції з визволення Слов’янська, далі – Савур-могила, Зеленопілля, Маріуполь, Дебальцеве, Аеропорт. Під час цих битв миколаївські десантники здобули славу по обидва боки від лінії фронту. Українці дивляться на них з повагою і вдячністю за подвиги, а ворог – зі страхом в очах.
Військовослужбовці бригади разом з іншими брали участь у звільненні від сепаратистів в червні-липні 2014 року перших міст Донбасу в зоні АТО – Красний Лиман і Слов’янськ, змусивши втікати з міста главу російських терористів Ігоря Стрєлкова (Гіркина) в Донецьк.
Під час проведення Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей підрозділи військової частини виконували бойові завдання районах населених пунктів Ольгінка, Волноваха, Курахове, Широкине, Водяне, Опитне, Авдіївка… Десантники брали участь звільненні міста Красний Лиман Донецької області, у операції з визволення міста Славянськ.
3 кінця вересня і до початку грудня 2014 року зведений загін підрозділів 79 окремої аеромобільної бригади виконував бойове завдання з оборони Міжнародного аеропорту «Донецьк» імені Сергія Прокоф’єва. 242 дня героїчної оборони донецького аеропорту під ударами російських спецназівців назавжди вписані золотими літерами в історію ВСУ, а його захисників народ України назвав “кіборгами”.
З жовтня 2017 року підрозділи бригади виконують поставлені бойові завдання в зоні проведення АТО.
Дії особового складу високо оцінило керівництво Міністерства оборони та держави. Ряд військовослужбовців бригади нагороджений високими державними нагородами, орденами та відзнаками.
День військової частини – 1 грудня
Контакти
При написанні листів прохання повідомляти своє прізвище, ім’я та по-батькові, зворотну адресу і контактні телефони для оперативного вирішення ваших питань та надання адресної допомоги.
Адреса військової частини