Кодекс честі

 

 КОДЕКС

ЧЕСТІ І ГІДНОСТІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ
ДЕСАНТНО-ШТУРМОВИХ ВІЙСЬК ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Кодекс честі і гідності військовослужбовця Десантно-штурмових військ (далі – Кодекс) – це сукупність норм та морально-етичних принципів, які притаманні десантнику Збройних Сил України.

Честь і гідність військовослужбовця Десантно-штурмових військ Збройних Сил України (далі – ДШВ ЗС України) є основою військового та громадського обов’язку, моральних якостей десантника.

В основу Кодексу покладено положення Конституції та законодавства України, військової присяги, традиції військового колективу.

Основними складовими Кодексу є: вірність, службовий обов’язок, повага, самовіддана служба, честь, чесність, хоробрість, дисципліна.

 ВІРНІСТЬ

Службова етика є основою для вірності військовослужбовця Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Для десантника основними цінностями є вірність народу України, Збройним Силам України, Десантно-штурмових військам, своєму підрозділу та бойовим побратимам.

Десантник виявляє вірність бойовим товаришам виконуючи з повного віддачею завдання в складі підрозділу.

Десантник завжди підтримує єдиноначальність і не вчиняє негідних вчинків.

Вірність є важливою рисою для вироблення впевненості і довіри. Десантник виконує накази без обговорення. Вірність своєму командирові – це головний ресурс, який має підрозділ ДШВ. Вірність є рушійним фактором для особового складу ДШВ у бою.

СЛУЖБОВИЙ ОБОВ’ЯЗОК

Службовий обов’язок для військовослужбовця ДШВ ЗС України – це беззастережне виконання наказів і_ розпоряджень командирів та вимог, визначених статутами Збройних Сил України.

Самовіддане виконання службових обов’язків кожним десантником є вагомим внеском у загальну справу оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності її кордонів.

ПОВАГА

Повага є важливою складовою для формування дисциплінованого, згуртованого і успішного військового колективу.

Поводься з іншими з гідністю і повагою та очікуй від інших такого самого ставлення.

САМОВІДДАНА СЛУЖБА

Десантник має ставити благополуччя народу України, Збройних Сил і бойових товаришів вище свого власного.

На службі своїй країні десантник виконує свій службовий обов’язок сумлінно, без думок про відзнаки і здобутки.

Десантник має знаходити чіткий баланс між бойовим завданням, родиною і власними потребами.

Десантник приймає відповідальність за власний рівень підготовки.

ЧЕСТЬ

Десантник живе і діє за правилами Кодексу.

Честь є основою поведінки і вчинків десантника. Десантники самовідданою службою, чесністю і особистою поведінкою заслужили авторитет та повагу в Українського народу.

Десантник завжди дотримується слова, він справедливий, не обманює, не порушує загальнолюдських норм та з честю носить ім’я — десантник.

ЧЕСНІСТЬ

Чесність — безкорисливе виконання службових обов’язків десантником заради миру і спокою свого народу, захисту території своєї держави.

Чесність десантник виховує в собі дотримуючись моральних принципів кожного дня. Лише за умови особистої правдивості І відвертості десантник може розраховувати на довіру товаришів.

Завдяки високим моральним якостям десантника його слово не розходиться з ділом.

ОСОБИСТА ХОРОБРІСТЬ

Десантник впевнено дивиться в очі страху та небезпеці.

Особиста хоробрість десантника дає можливість діяти йому конструктивно перед обличчям небезпеки. Особиста хоробрість десантника має дві форми: фізичну І моральну.

Фізична хоробрість – це здатність десантника перебороти тілесний шок і виконувати свої функціональні обов’язки, відважно діяти в бою, не зважати на страх бути пораненими або вбитим. Для фізичної хоробрості десантнику необхідно постійне фізичне самопримушення, нехтування персональною безпекою.

Моральна хоробрість десантника є бажанням залишатися вірним своїм цінностям, принципам і переконанням навіть в умовах небезпеки. Моральна хоробрість десантника часто виражається як відвертість. Відвертість для десантника означає бути щирим, чесним і чемним у відношенні до інших.

Хоробрість потрібна десантнику не тільки в бою. Десантник демонструє особисту хоробрість у повсякденному житті, поступаючи так, як він вважає за необхідне.

ДИСЦИПЛІНА

Витриманість, звичка до суворого порядку є основою дисципліни десантника І обов’язковою для всіх членів колективу.

Дисципліна є індивідуальною якістю, що дозволяє десантнику понад свої інтереси виконати поставлені завдання.

Дисципліна привчає десантника здатності виконувати завдання швидко, точно, у визначеному порядку, у найскладніших умовах обстановки. Сумлінне виконання завдання підтримує військову дисципліну. Дисципліна десантника не виключає прояву ініціативи під час виконання завдання.

Дисциплінований підрозділ ДШВ складається з добре підготовлених військовослужбовців, які довіряють один одному і впевнені, що вони можуть виконати будь-яке поставлене завдання.