Історія створення
На підставі Директиви Генерального штабу Збройних Сил України від 12.12.1992 року почалося формування 95 Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Аеромобільних військ у м Суми.
Згідно з наказом Міністра оборони України від 1 лютого 1993 року було ухвалено перемістити формування 95 Навчального центру в м Житомир на 4606 базу зберігання озброєння та техніки ППО. Навчальний центр комплектувався з офіцерів-десантників, які після проголошення незалежності України повернулися на рідну землю, а також із найкращих військовослужбовців інших родів військ, які висловили бажання служити в елітних військах Збройних Сил, та були придатні за станом здоров’я. Формування перших підрозділів закінчилось в липні 1993 року. З того часу з’єднання в повній мірі приступило до навчань військовослужбовців за планом бойової підготовки Аеромобільних військ.
2 листопада 1993 року був здійснений першим стрибок із парашутом на Житомирському загальновійськовому полігоні. З того дня військовослужбовцями з’єднання здійснено понад 100 000 стрибків із парашутом.
5 жовтня 1994 року 95 Навчальному центру Аеромобільних військ одному з перших заступником Міністра оборони України — Командувачем Сухопутних військ генерал-полковником Собковим було вручено Бойовий Прапор, що говорить про високу довіру та повагу з боку керівництва Збройних Сил України
У 1995–1996 роках 95 Навчальний центр у зв’язку з реорганізацією Збройних Сил України був переформований в 95 окрему аеромобільну бригаду.
В жовтні 2000 року згідно з державною програмою розвитку ЗС України 95 окрема аеромобільна бригада ввійшла до складу 8 Армійського корпусу.
Відповідно до спільної директиви Міністерства Оборони України та Генерального штабу України від 20.02.2016 року 95 окрему аеромобільну бригаду було переформовано у 95 окрему десантно – штурмову бригаду.
24 серпня 2016 року Верховний Головнокомандовач Президент України Петро Олексійович Порошенко вручив Бойовий прапор.
День військової частини – 12 грудня
Бойовий шлях АТО:
З березня 2014 року військовослужбовці 95 оаембр стали на захист державного суверенітету та територіальної цілісності України від зовнішнього втручання ворога.
В квітні 2014 року 95 оаембр здійснює марш своїм ходом у напрямку території проведення антитерористичної операції для протидії терористичній загрозі у східних регіонах України.
Особовий склад приймав участь у звільненні міст Словянськ, Краматорськ, Лисичанськ та інших населених пунктів Донецької та Луганської областей.
На початку серпня 2014 року, під час бойових дій на сході України, 95-та бригада здійснила найдовший рейд у військовій історії світу. За словами американського військового експерта Філіпа Карбера, вони прорвали лінію оборони сепаратистів, здійснили марш до Маріуполя, повернулися вздовж кордону, знищили кілька російських артилерійських батальйонів, які перебували вже на українській стороні кордону, забрали їхню зброю та успадкування, російські танки, проїхали аж до самого Луганська та повернулися до Слов’янська.
Окремою сторінкою – участь підрозділів частини 95 оаембр у бойових діях в районі проведення Антитерористичної операції, можна виділити бої за донецьке летовище – Донецький аеропорт ім..Прокоф’єва та участь в боях за м Дебальцево. Підрозділи штурмових загонів утримували “коридор” під час виводу підрозділів АТО з району виконання завдань м. Дебальцево.
На території окупованих районів Донецької та Луганської областей, «крилаті піхотинці» перебувають і досі, вони щохвилини виконують нові бойові завдання для підтримання миру, захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.
Понад 150 військовослужбовців частини є кавалерами ордену “За мужність” та понад 50 лицарями ордену “Богдана Хмельницького”.
Більше ніж 70 військовослужбовців нагороджені медаллю “Захисник Вітчизни”, а 7 військовослужбовців нашої частини отримали відзнаку “Іменна вогнепальна зброя”.
Контакти
При написанні листів прохання повідомляти своє прізвище, ім’я та по-батькові, зворотну адресу і контактні телефони для оперативного вирішення ваших питань та надання адресної допомоги.
Адреса військової частини