Чого боїться резервіст ДШВ?
Відчуття того, що в тебе небо під ногами, не передати ніякими словами…
А ви знаєте, напевно, нічого. Звичайно, йому можуть дошкуляти комарі, які є постійними «мешканцями» Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Або ж невеликого дискомфорту додає примхлива галицька погода, коли спека змінюється справжнісінькою зливою. А все інше – то так, приємні миттєвості служби.
От і цього разу резервістів не злякала звістка, що під час зборів вони будуть виконувати стрибки з парашутом. Десант – є десант. Тут стрибають всі – від командира бригади і до помічника кухаря батальйону. Про те, з кого складається резерв ДШВ, ми вже трішки розповідали у попередніх матеріалах і більш детально зупинимось у підсумковому аналітичному описі перебігу цих зборів. Основу резерву нашого десанту складають люди, які мають дуже різні й дуже мирні цивільні професії. Це програмісти, ювеліри, механіки і навіть журналісти. Дехто з них набули бойового досвіду в АТО, а дехто бачив війну лише з екранів телевізорів. Та збори вони на то і збори, щоб навчити людей воювати з ворогом.
– Сьогодні лише з мого підрозділу здійснили десантування 52 воїни, – розповів старший лейтенант Володимир Затайдух. – Для 90 відсотків це був перший у їхньому житті стрибок.
Нонсенс, скажете ви. Десант – скажуть у відповідь резервісти. Для того, щоб здійснити цей стрибок, резервісти пройшли лише чотириденну (!) підготовку. За цей час досвідчені бойові офіцери десантно-штурмової бригади на базі МЦМБ підготували справжніх десантників: навчили їх не лише всіх правил десантування та поводження в небі, але й відпрацювали дії в екстремальних випадках. Кожен резервіст власноруч уклав свій парашут. Усвідомлення реальності події для багатьох настало, коли над майданчиком для завантаження в гелікоптер почулося гудіння двигунів.
– Я переборов свій страх! – розповів після приземлення резервіст Антон. – Це просто неймовірно! Я вперше стрибав із парашутом. І знаєте… відчуття того, що в тебе небо під ногами, не передати ніякими словами.
– Я також уперше здійснив стрибок, – підтримав свого побратима резервіст Дмитро. – У цивільному житті я – ювелір. Та люблю нашу Україну, тому і пішов у резерв ДШВ.
– А я воював в АТО, – поділився резервіст Микола. – Був мінометником у 30-й бригаді. Після демобілізації вирішив не покидати справу захисту України. І от – сьогодні мій перший стрибок…
Збори з резервістами ДШВ набирають обертів, адже бойова підготовка не обмежується лише виконанням десантування. Але про це ми розкажемо у наступних матеріалах.
Фото Тараса Греня та Валерія Юрика