Як літній табір: на Львівщині тренуються резервісти

Понад три сотні чоловіків відточують свої знання та навички у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, яка нині тренується в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки.

Тренування резервістів відвідала журналістка Еспресо Захід.

На Львівщині понад три сотні резервістів проходять тренування. Пригадують свої навички чоловіки разом із 95 окремою десантно-штурмовою бригадою у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки на Яворівщині. Серед резервістів – люди різних професій, не лише учасники бойових дій, а й зовсім без досвіду.

Дев’ятий день зборів у резервістів розпочався із виконування стрибків із парашутом. З тринадцятикілограмовим багажем о сьомій ранку десятки чоловіків готуються до польоту. Олександр Процько свій політ виконує вперше. “Трошки переживання є, але не критично, – каже Олександр. – Перший раз, як у перший клас”.

Після стрибка приходить до тями резервіст Олександр на позивний “Іспанець”. Чоловік з 2014-го протягом трьох років перебував у зоні бойових дій на сході України. Для чоловіка резерв – важлива справа.

“Є таке прислів’я: війну виграють резерви. Це історичний факт. Тому завжди дуже важливо мати боєздатний резерв. Ті хлопці, які мають бойовий досвід, не хочуть його втрачати, а навчатися та розвивати цей досвід. Зараз це дуже важливо. Та ситуація, в якій ми перебуваємо, потребує чіткого виконання завдань, а це вимагає від нас наполегливості”, – зазначає “Іспанець”.

Навчання резервістів у 95-й бригаді відбувається раз на два роки. Хлопці з бригади на Яворівському полігоні проходять навчання під наглядом інструкторів Міжнародного центру та військових із країн-членів НАТО. Нині майстерність бою разом із резервістами відточують у польових умовах. Виконували бойові стрільби взводів, залучали артилерію та гранатометників. Завдання – знищити противника в глибині.

“Праця з резервістами є для нас позитивним досвідом, – каже командир взводу 13 окремого десантно-штурмового батальйону Артем Мороз. – Наша основна робота – працювати з людьми й навчити виконувати бойові завдання. Люди прийшли різні, проходили службу в різних підрозділах. Тому й рівень підготовки в них різний. Є військовослужбовці, які доволі добре дають собі раду і фізичні якості в них досить хороші. А є ті, з якими треба працювати, тому що вони прийшли з цивільного життя”.

Сергій Педан на зборах резервістів уже вп’яте. На Сході воював у складі 93 окремої механізованої бригади. У мирному житті працює на макаронній фабриці. Щоразу їде на збори набиратися нового досвіду. Каже, у 95-й бригаді побачив нову техніку, якої не використовував на службі в зоні бойових дій.

“У нас були різноманітні заняття: вогнева, тактична підготовка. Мені особисто найбільше сподобалася інженерна підготовка, коли ми підривали тротил, – розповідає резервіст. – Крайній раз підривати тротилову шашку мені довелося тридцять років тому. Вдома вже не сидиться. Щороку йду на збори, і щороку – в різні частини, освоюю різні військові спеціальності. Двічі був зенітником, потім були вищі посади, зараз потрапив у десантники. Війна, схоже, ще не на один рік, вона триватиме довго”.

Резервісти разом із 95 бригадою тренуватимуться до 7 липня. Виконують усі завдання, які далі хлопці-контрактники реалізовуватимуть у зоні бойових дій.

“Збори проходять прекрасно, – каже резервіст Мирослав Гай. – Це літній табір. Ми дуже багато тренуємося. Займаємося різною підготовкою, спимо на свіжому повітрі. Нас гарно харчують, усе йде за планом. Звичайно, хотілося б трохи довше тренуватися, бо за два тижні зборів ми не встигаємо пройти деякі елементи, але більшість із нас підписують контракти резервістів і ми проходимо збори щорічно”.

Хоча серед резервістів є люди різного віку й різних професій, та всі вони вмотивовані і за першої потреби готові йти в бій. Кожен знає, чому прийшов на службу в резерв. Тож у разі небезпеки резервісти прийдуть у підрозділ, будуть обізнані у своїй справі та гідно захищатимуть Батьківщину.

 

Фото: Христини Парубій, Еспресо Захід