«Гвардійський ривок» львівських десантників (фото + відео)
У лютому 2022 року спортсмени-гирьовики з усіх військових частин українського десанту зберуться в навчальному центрі ДШВ, аби визначити найсильнішого у вправах з гирями.
Підготовка до цих відповідальних змагань уже почалася. Зокрема, у Львові десантники окремої десантно-штурмової бригади визначили, хто саме відстоюватиме спортивну честь військової частини, провівши чемпіонат серед підрозділів і сформувавши збірну бригади з гирьового спорту.
Змагання відбулися серед чоловіків і жінок — військовослужбовців у різних вагових категоріях. Виконували вправу, що має назву «гвардійський ривок». У цій вправі виконується ривок гирі вгору впродовж 12 хвилин на кількість повторень. Від класичного ривка гирі «гвардійський» відрізняється лише тим, що можна без обмежень змінювати хват спортивного предмета, тобто міняти руки. Також, замість 10 хвилин у класиці, «гвардійський ривок» триває 12 хвилин.
— Серед десантників гирьовий спорт досить популярний. Фізичні навантаження з великою вагою — частина підготовки воїнів. І представники нашої військової частини неодноразово посідали призові місця на чемпіонатах не лише ДШВ, а й Збройних Сил України, — розповідає начальник фізичної підготовки військової частини майор Олег Міщенко. — Зокрема, один з призерів — лейтенант Юрій Гуленко — почав займатися гирьовим спортом ще під час навчання у військовому ВНЗ, а нині є дворазовим чемпіоном першості ДШВ та ЗС України.
Варто наголосити, що серед учасників бригадного чемпіонату не лише спортсмени-професіонали, а й аматори гирьового спорту. Втім, налаштовані на свій подальший розвиток у цьому виді фізичної активності.
Справжній десантний гонор і прагнення до перемоги продемонстрував під час виступу солдат строкової служби Назар Павлік, який дебютував у змаганні, посівши ІІ місце у ваговій категорії до 78 кілограмів. Хлопець вперто здійснював підйоми спортивного предмета, навіть відчуваючи, що гиря здирає шкіру на долонях.
— Я лише тиждень у військовій частині. В цивільному житті займався пауерліфтингом. Тут запропонували взяти участь у змаганнях з гирею. Я пішов служити в десант не для того, аби відступати перед викликами. І хоча під час виконання вправи в очах темніло — зробив максимальну для себе кількість підйомів. Займатимусь гирьовим спортом, аби до кінця служби потроїти власні результати, — говорить молодий солдат.
Зазначимо, що жінки-військовослужбовці змагалися не менш запекло. Серед призерів — бойовий медик сержант Марія Власюк. Дівчина у ваговій категорії до 53 кілограмів здобула першість, підійнявши гирю майже сотню разів. А у ваговій категорії до 68 кілограмів переможницею стала фахівець зв’язку Ірина Воробйова, солдат-контрактник, яка до війська була професійним тренером з фітнесу.
Загалом призові місця чемпіонату розподілились так: серед чоловіків у ваговій категорії до 63 кілограмів перемогу здобув старший солдат Павло Бондаренко, у категорії до 68 кілограмів — військовослужбовець Владислав Лєонєнко, до 73 кілограмів — лейтенант Юрій Гуляк. У ваговій категорії до 78 кілограмів безпрецедентним переможцем став десантник Павло Боровков, а в категорії до 85 кілограмів — військовослужбовець-контрактник Ярослав Корнійчук.
Володимир Скоростецький, Микола Блонар, кореспонденти АрміяInform