Керівництво багатонаціонального навчання «Кленова арка-2016» та командування ЛИТПОУКРБРИГ взяли участь у прес-конференції у Львівському прес-клубі

Учасники міжнародного командно-штабного навчання «Кленова арка-2016» у Львівському прес-клубі розповіли про особливості цьогорічного військового вишколу, що триває на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки.

За словами співкерівника навчання з української сторони підполковника Ігора Скибюка «Кленова арка» – це щорічні військові навчання (із 1999 року), що відбуваються на ротаційній основі по черзі у кожній із країн-учасниць програми «Партнерство заради миру» (Литви, Польщі та України). Навчання мають формат командно-штабного вишколу зі значною частиною комп’ютерної візуалізації. Командири можуть бачити змодельовану картинку навчань. Це дає змогу економи ресурси, але на якість навчань не впливає.

– Ці навчання адаптовано до території України, створений дуже цікавий сценарій, який передбачає безліч подій, на які потрібно буде швидко реагувати, і цей сценарій має загальну тенденцію, яка повторює події, що мали місце на території України впродовж останніх років, – зазначив підполковник Ігор Скибюк.

Співкерівник навчань з канадської сторони підполковник Джон Вудгейт наголосив на тому, що цьогорічні навчання фокусуються на підготовці військових штабів до виконання операцій із підтримки миру.

– Навчання призначене, щоб підготувати штаб українського батальйону 80-ї десантно-штурмової бригади до дії у різних ситуаціях. Роль канадських інструкторів у тому, щоб надати свій досвід військовослужбовцям Литовсько-Польсько-Української бригади, яка готується до сертифікації щодо набуття вищої операційної готовності, – розказав підполковник Джон Вудгейт.

Як зазначив керівник командно-штабного навчання «Кленова арка-2016» полковник Володимир Шворак, ключова відмінність цьогорічних навчань у тому, що штатна структура батальйону 80-ї десантно-штурмової бригади адаптована відповідно до структури НАТО.

– Якщо у попередні роки штаб виконував завдання у складі зведеного підрозділу, то на цих навчаннях задіяно штатний підрозділ нашої бригади. Також важливо те, що зараз практично подоланий мовний бар’єр. Ключові особи штабного батальйону мають достатній рівень мовної підготовки, що дає змогу максимально ефективно й швидко спільно діяти, – повідомив полковник Володимир Шворак.

Багатонаціональна Литовсько-Польсько-Українська бригада не зорієнтована для участі у активних бойових діях. Її завдання – миротворча діяльність. На цьому під час прес-конференції наголосив начальник штабу ЛитПолУкрБриг підполковник ЗС Литви Елігіус Сенуліс.

– Дуже часто ЗМІ перекручують, для чого наша бригада була створена і які перед нею стоять завдання. Ми маємо дуже чітко визначені завдання, які кількома словами можна охарактеризувати гаслом бригади: «Об’єднані заради миру!», – зауважив він.

Як повідомив заступник начальника штабу з бойової підготовки ЛИТПОЛУКРБРИГ, представник Збройних Сил Республіки Польща підполковник Даріуш Чекай навчання «Кленова арка-2016» має стати останнім етапом напередодні грудневої сертифікації багатонаціональної бригади.

– Під час командно-штабного навчання ми відпрацьовуємо дві теми, які дуже важливі для нас. У першу чергу,  ми маємо можливість пройти навчання з нашими підпорядкованими підрозділами. По-друге – перевірка наших процедур та інструкцій під час виконання операцій у багатонаціональному військовому середовищі, – наголосив підполковник Даріуш Чекай.

Водночас заступник командира ЛитПолУкрБриг полковник ЗС України Володимир Юданов відповідаючи на запитання, чи зможе бригада працювати за мандатом міжнародних організацій в Донецькій та Луганській областях в зоні антитерористичної операції, зазначив, що застосування багатонаціональної частини залежить від політичного рішення країн-учасниць.

– Наше завдання як військовослужбовців – готуватися до виконання завдань широкого спектру операцій, але в межах кризового реагування і з підтримки миру. У нас розроблений і реалізується план підготовки особового складу. Навчання адаптоване до виконання операцій в різних кліматичних умовах і різного рівня складності. Але рішення на застосування ЛИТПОЛУКРБРИГ чи її окремих елементів повинно бути прийнятим одночасно законодавчими органами України, Республіки Польща і Литовської Республіки, – відповів полковник Володимир Юданов.

Василь Лабай,

Прес-офіцер багатонаціонального КШН «Кленова арка-2016»

Фото автора

2 3 5