Командувач ДШВ ЗС України генерал-майор Євген Мойсюк: «Виконувати найскладніші бойові завдання – це наш головний пріоритет»
Напередодні Дня Десантно-штурмових військ, у столиці українського десанту – місті Житомир відбулася прес-конференція за участю керівного складу командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.
Медіа захід проходив у прес-центрі Житомирської обласної державної адміністрації на тему: «Досягнення та здобутки у 2019-му та перспективи Десантно-штурмових військ Збройних Сил України у 2020 році».
Розпочинаючи прес-конференцію, командувач Десантно-штурмових військ Збройних Сил України генерал-майор Євген Мойсюк відзначив, що в порівнянні з минулим роком, підрозділи ДШВ потужно просунулися вперед за своїм рівнем підготовки, оснащеності та готовності до виконання бойових завдань.
«Ми успішно, протягом року, виконали всі поставлені бойові завдання в складі операції Об’єднаних Сил, успішно виконали навчальні завдання як на території України, так і за її межами під час міжнародних навчань.
Було отримано велику кількість засобів новітнього озброєння, бронетанкової та автомобільної техніки, високоточні засоби ураження, які надходили у війська. Зараз ми працюємо планово над нашою укомплектованістю і вважаю, що у нас обов’язково все вийде», – відзначив генерал-майор Євген Мойсюк.
Також, командувач Десантно-штурмових військ поінформував мас-медіа про основні пріоритети. «Для нас є кілька пріоритетів: створити у ДШВ такі умови, де висока вимогливість командирів та людяне відношення до своїх підлеглих знайшло би баланс. Це сприятиме нашій укомплектованості, до того ж нормальна атмосфера в колективах, покращить досягнення у бойовій підготовці, – це і є другий пріоритет».
– «Готовність кожного окремого військовослужбовця за своєю спеціальністю та готовність підрозділів і військових частин Десантно-штурмових військ виконувати найскладніші бойові завдання – це наш головний пріоритет. Яким чином ми будемо готуватись до цього, де і в які терміни будуть проводитись заходи підготовки, наразі триває планування на наступний 2020 рік», – підсумував у своїй доповіді командувач Десантно-штурмових військ.
Після цього, начальник штабу – перший заступник командувача Десантно-штурмових військ генерал-майор Андрій Ковальчук поінформував журналістів про підготовку органів військового управління, заходи трансформації та комплектування військових частин ДШВ військовослужбовцями військової служби за контрактом:
«Можу із впевненістю сказати, що органи військового управління частин, підрозділів та командування Десантно-штурмових військ із завданнями впоралися, і підтвердили свою майстерність не лише на полігонах та пунктах постійної дислокації, а і практично виконуючи бойові завдання в складі операції Об’єднаних Сил.
Від нас залучалися як військові частини, так і командування ДШВ. Також, ми спромоглися і готові на сьогоднішній день управляти не лише своїми військами, а і військовими частинами інших видів та родів військ.
Наступне завдання, яке ми виконували – це заходи щодо трансформації організаційно-штатних структур частин та підрозділів. На разі, у нас завершальний етап трансформації, що дасть можливість вийти на певний рівень і набути сумісності з органами управління з’єднань та військових частин країн НАТО. Тобто через певний проміжок часу, ми зможемо на такому ж рівні здійснювати управління у відповідності до вимог та стандартів Північноатлантичного альянсу.
Ще одна невід’ємна складова роботи штабу – це залучення громадян на військову службу за контрактом. І в цьому напрямку, було зроблено дуже багато роботи щодо популяризації служби в ДШВ та укомплектованості з’єднань та військових частин», – сказав генерал-майор Андрій Ковальчук.
Згодом, перший заступник командувача Десантно-штурмових військ полковник Олексій Шандар розповів присутнім про досягнення в сфері військового співробітництва:
«Хочу зазначити, що робота з іноземними партнерами, в тому числі з країнами – членами НАТО у нас плідна. В усіх заходах, скажем так, ми є бажаними гостями, на всіх багатонаціональних навчаннях. І ця робота є корисна для усіх. Якщо у ступені оснащеності матеріально-технічними засобами ми поступаємось провідним країнам світу, то аж ні в якому разі не у навченості особового складу, бойовому досвіді та мотивації військовослужбовців. Саме ці критерії цікаві для вивчення іноземними партнерами.
В цьому році, наші підрозділи брали участь та показали високі результати у міжнародних навчаннях «Saber Guardian – 2019» у в Румунії, та «Saber Junction-2019» у Федеративній Республіці Німеччина, у навчанні «Cambrian Patrol – 2019», яке проходило у графстві Уельс, Велика Британія. До речі, наші розвідники посіли там друге місце. Дуже великі оцінки та повагу від іноземних партнерів, наш особовий склад отримав за результатами багатонаціонального командно-штабного навчання «Кленова Арка – 2019» та логістичних навчань у Грузії», – відзначив полковник Олексій Шандар.
Заступник командувача Десантно-штурмових військ з підготовки – начальник управління підготовки полковник Олег Гуть поінформував присутніх про виконання програми підготовки військових частин та підрозділів ДШВ.
«Протягом 2019 року, військові частини та підрозділи Десантно-штурмових військ проводили тактичні навчання на різних військових полігонах, не прив’язуючись до місця дислокації своєї військової частини, адже підрозділи ДШВ повинні вміти діяти на будь-якій території, в будь-яку пору року та час доби. Також, відповідно програми підготовки, протягом року проводили професійні конкурси та змагання на першість Десантно-штурмових військ та Збройних Сил України.
Загальний призовий фонд, який завоювали наші десантники на Всеармійських змаганнях становить 272 тисячі гривень. Це демонструє, як військовослужбовці відносяться до індивідуальної підготовки, на якому високому рівні проводиться підготовка.
Військовослужбовці віддано захищають на змаганнях честь своєї військової частини та Десантно-штурмових військ в цілому», – зазначив полковник Олег Гуть.
Заступник командувача Десантно-штурмових військ з повітрянодесантної підготовки – начальник повітрянодесантного управління полковник Юрій Галушкін розповів присутнім про перспективи розвитку повітрянодесантної техніки, набуття її сумісності зі Збройними Силами країн-НАТО.
«У 2019 році на загальну суму понад 100 мільйонів гривень Десантно-штурмові війська отримали у своє розпорядження повітрянодесантну техніку, яка стоїть на озброєнні у Збройних Силах провідних країнах НАТО. Протягом року під керівництвом іноземних фахівців, ми підготували певну кількість інструкторів навчального центру ДШВ, які отримали міжнародні сертифікати та мають допуск до самостійної підготовки особового складу Десантно-штурмових військ і взагалі в Збройних Силах України. Уся ця повітрянодесантна техніка, на даний час, знаходися в одній із військових частин, і вже наступного року буде активно застосовуватися нашими підрозділами», – зазначив заступник командувача Десантно-штурмових військ – начальник повітрянодесантної управління полковник Юрій Галушкін.
Також, він повідомив, що на даний час на Житомирщині тривають заходи з будівництва школи повітрянодесантної підготовки, яка вже у наступному 2020 році розпочне роботу в інтересах всіх Збройних Сил України.
Заступник командувача Десантно-штурмових військ з морально-психологічного забезпечення – начальник управління морально-психологічного забезпечення полковник Олександр Пухальський поінформував ЗМІ про заходи військово-патріотичного виховання, ребрендинг, впровадження нових традицій та нової символіки у військових частинах ДШВ:
«Стосовно продовження роботи з ребредингу Збройних Сил: на сьогодні це одне з важливих питань. Основні елементи ребредингу, які ми отримали у 2017 році, – це штандарт командувача Десантно-штурмових військ та берет кольору «марун». Ми на цьому не зупинилися, продовжуємо роботу. І зараз перед вами викладені нові нарукавні знаки Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Це декілька десантно-штурмових, повітрянодесантна та аеромобільна бригади, а також два окремих підрозділи, – розповів полковник Олександр Пухальський.
Він також повідомив, що незабаром 13 окремому десантно-штурмовому батальйону 95-ї окремої десантно-штурмової бригади буде присвоєне ім’я загиблого Героя України полковника Тараса Сенюка.
Заступник командувача Десантно-штурмових військ з логістики – начальник логістики полковник Павло Щербань розповів присутнім про стан тилового та технічного забезпечення військових частин та підрозділів, підготовки особового складу та військової техніки до осінньо-зимового періоду тощо.
На завершення заходу, командувач Десантно-штурмових військ ЗС України генерал-майор Євген Мойсюк підсумував: «Тренуємося ми вдень і вночі, противнику потрібно нас боятися!».
Пресслужба Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України