«Козацька воля – 2019»: десантно-штурмові дії, переправа та знищення об’єктів противника
В рамках стратегічних командно-штабних навчань з органами військового управління, військами (силами) Збройних Сил України, іншими складовими сил оборони України «Козацька воля – 2019», на Житомирщині відбулися батальйонні тактичні навчання з бойовою стрільбою та десантуванням посилених підрозділів Десантно-штурмових військ.
У тісній взаємодії спільно з десантниками, навчально-бойові завдання під час практичних дій відпрацьовували підрозділи армійської авіації Сухопутних військ та оперативного забезпечення Збройних Сил України.
Розпочалися навчання із нанесення вогневих ударів підрозділами армійської авіації вертольотами М-24. Відразу, на транспортно-бойових вертольотах Мі-8 особовий склад десантно-штурмових загонів здійснив десантування посадочним способом та розпочав дії щодо виведення з ладу об’єктів противника.
Після цього, десантно-штурмові підрозділи з бронетехнікою форсували водну перешкоду на паромній переправі. Зайнявши визначений район, десантники здійснили заходи з організації оборони, маскування та обладнання позицій в інженерному відношенні.
Під час наступного епізоду, «маруновим беретам» необхідно було утримувати важливий рубіж та вести бій з резервами противника.
За словами командира окремого десантно-штурмового підрозділу майора Святослава Зайця, загалом до навчань залучався авіаційний загін транспортно-бойових та ударних вертольотів.
– Було здійснено десантування посадочним способом, переліт десантно-штурмових загонів до інших районів, захоплення важливих об’єктів, утримання визначених рубежів тощо. Особовий склад виклався на повну, діяв швидко спритно та грамото. Дії оцінені на тверду п’ятірку, – повідомив майор Святослав Заїць.
До речі, у даних навчаннях брали участь курсанти факультету «Управління діями підрозділів Десантно-штурмових військ» Військової академії міста Одеса, які проходять військове стажування на посадах командирів взводів. Майбутні офіцери-десантники разом з підрозділами проходили злагодження та безпосередньо керували їхніми діями під час тактичних навчань.
– «Раніше я проходив строкову службу в лавах українського десанту, каже Віталій Костенко. А нині – вже курсант. Для мене це надзвичайно цікаво і повчально. Мені довелося взяти участь у підготовці солдатів-строковиків, які на рівні з досвідченими контрактниками брали участь у навчанні. Я задоволений. Хлопці впоралися і Я, думаю теж.
З почуттям гордості за себе і побратимів про свої завдання розповідають і молоді десантники-строковики: Ігор Воробей – механік-водій БТРа, а його товариш Аміл Черкезов – стрілець. Обидва кажуть, що було не легко, проте цікаво. Молоді воїни після відчутого і побаченого задумуються стати професійними десантниками, уклавши контракт вже з рідною десантно-штурмовою бригадою.
Прес-служба командування Десантно-штурмових військ ЗС України