Миколаївські десантники підвищили бойові навички під час тактичних навчань взводів (фоторепортаж)
Миколаївські десантники продовжують тактичні навчання на полігоні. Цього тижня військовослужбовці проводили тактичні навчання у складі взводів. У рамках навчань був спланований добовий польовий вихід – десантники на техніці здійснили переміщення у визначений район, розташувалися на місцевості, організували охорону і оборону, а наступного дня – розпочали десантно-штурмові дії.
Після прибуття у визначений район військовослужбовці розпочали маскування техніки та інженерне обладнання позицій.
«Прибули – замаскувалися – закопалися, – коментує дії підлеглих командир підрозділу. «Досвід 2014-го року показав, що в цьому питанні не повинно бути недбальства. Техніка маскується як проти наземного спостереження, так і від спостереження з повітря. Особовий склад обладнує позиції, окопи та перекриті щілини. Місця для відпочинку – теж заглиблені, щоб у разі раптового артилерійського обстрілу мати шанс залишитися живим». З особовим складом були проведені заняття з топографії, з медичної підготовки та відпрацьовані заняття зі зв’язку.
Після цього – організація взаємодії на макеті місцевості, де наочно, до дрібниць аналізується майбутнє навчально-бойове завдання. «Кожен військовослужбовець повинен чітко усвідомити своє бойове завдання, завдання свого підрозділу, своє місце в бойовому порядку, щоб діяти злагоджено та успішно…» – інструктує командир.
Наступного дня десантники діяли як передовий загін із навчальним завданням – вийти на вказані рубежі і атакою з ходу знищити позиції мотопіхотного підрозділу умовного противника, знищуючи вогнем «живу силу» і «техніку» «противника», після чого вийти у визначений район зосередження, зайняти його і утримувати до підходу основних сил.
Під час маршу на десантників чекала «засідка» умовного противника з підривом імітаційних зарядів. Відповідно, десантники відпрацювали протизасідковий маневр: якщо місцевість пересічена, негайно спішитися з бойових машин, зайняти оборону і завдати вогневого ураження. Якщо дозволяють умови, небезпечну ділянку бойові машини проходять, використовуючи засоби аерозольного маскування.
Після прибуття до визначеної ділянки полігону бойові машини з десантом вишикувались у бойовий порядок розпочали ведення десантно-штурмових дій повзводно. Десант спішується і під прикриттям вогню бойової машини «розсипається» у бойовий порядок – спочатку в колону по два за БТР, а потім, розосередившись у бойову лінію, рухається вперед і веде вогонь. Десантників на вогневих рубежах чекали три смуги «піхоти» і дві цілі – «броньована техніка».
Навчання з бойовою стрільбою проходили з використанням імітаційних інженерних зарядів.
Разом із взводами у наступі діяли і відділення вогневої підтримки – розрахунки крупнокаліберних кулеметів і станкових протитанкових гранатометів за командою підтримували вогнем бойові порядки взводів.
Навчальні цілі тактичних навчань у складі взводів були досягнуті – десантники діяли вміло і злагоджено. Невдовзі тактичні тренування продовжаться – у складі рот.
Прес-служба 79 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України