Миколаївські десантники провели планові заняття з водіння на плаву
Підрозділи 79 окремої десантно-штурмової бригади здійснили перевірку техніки до подолання водних перешкод з ходу методом «замочування» і провели планові заняття з водіння на плаву.
Колона техніки була розгорнута на березі річці Південний Буг, визначена послідовність заходу машин у воду, позначені місця в’їзду і виїзду. Були розгорнуті засоби евакуації техніки та екіпажів з води на випадок надзвичайної ситуації. На всіх машинах, які залучалися до «замочування», були проведені необхідні роботи з герметизації корпусів. Екіпажі пройшли відповідне навчання, засвоїли вимоги, обсяг і порядок виконання робіт для підготовки техніки до руху на плаву, порядок обслуговування машин після виходу з води.
Машина, яка заходить у воду, спершу зачеплюється тросом з черговим тягачем для страхування. Після того, як машина заходить у воду до певної глибини – зупинка.
Екіпаж бойової машини візуально перевіряє герметичність корпусу зсередини, у моторному та у десантному відділенні, контролює роботу систем та механізмів, насосного обладнання. Далі – доповідь старшого машини про готовність чи неготовність здійснювати рух на плаву.
Якщо рух дозволений, екіпаж відчеплює страхувальний трос, механік-водій вмикає передачу, додає обертів і далі бойова машина рухається на плаву за допомогою водометного рушія. Якщо виявлене критичне протікання, машина повертається на берег своїм ходом або шляхом буксирування тягачем з берега.
Під час руху на плаву водій контролює оберти двигуна, слідкує за роботою всіх механізмів, враховує поправку на можливу течію. Машина рухається по дузі до позначеного місця виїзду. При цьому бойову машину супроводжує черговий човен.
Всі залучені бойові машини підрозділів були перевірені на готовність до подолання водних перешкод з ходу методом «замочування» і перевірили себе на плаву. Екіпажі бойових машин покращили свої вміння форсувати водні перешкоди з ходу.
Прес-служба 79 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України