Миколаївські десантники здобули «срібло» у конкурсі на кращий однотипний підрозділ Збройних Сил України

#ДШВ #ЗСУ #Завжди_Перші #79одшбр

20

05

55

25

50

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного підбили підсумки Конкурсу на кращий однотипний підрозділ Збройних Сил України. Представляли Десантно-штурмові війська Збройних Сил України на престижному Всеармійському конкурсі – воїни-десантники 79 окрема десантно-штурмова бригада Миколаїв.

45 44 40 35 30

Цього року, до конкурсу залучалися чотири підрозділи у складі рот, по одній від окремих десантно-штурмової, механізoваної, гірсько-штурмової бригад, а також від окремого батальйону морської піхоти.

Нагадаємо, що головною метою проведення конкурсу на кращий однотипний підрозділ є підвищення зацікавленості військовослужбовців у поглибленні свого професійного рівня, вироблення твердих практичних навичок в оволодінні озброєнням та військовою технікою, організації бою та всебічного забезпечення ведення бойових дій.

Етапи Конкурсу мали безпосереднє практичне спрямування: знання та вміння командирів, помножені на практичні навички особового складу підрозділів, спрацювали на загальний результат роти.

80 70 65 60 47 46

Військовослужбовців – учасників конкурсу на кращий однотипний підрозділ Збройних Сил України – у режимі відеозв’язку привітав начальник Генерального штабу Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Руслан Хомчак.

– В змаганнях такого типу немає переможених. Є переможці, є результат, і є перед кожним з вас розуміння того, що у вас не вийшло, чого треба ще досягти і над чим потрібно працювати. Я хочу всім вам подякувати за ваше старання, за ваше бажання, за ваше вміння виконати завдання якнайкраще, – сказав генерал-лейтенант Руслан Хомчак.

Конкурс проходив дуже насичено. Протягом чотирьох днів особовий склад визначених підрозділів показував свої знання, практичні вміння і навички у трьох номінаціях: командири підрозділів показували свої вміння визначати координати цілей на полігоні та «викликати вогонь артилерії» протягом обмеженого часу. Також особовий склад рот проходив змагання-навчання з використанням віртуального бойового середовища та змагався у номінації «Тактичні дії роти в обороні та в наступі» – двостороннє навчання (підрозділ проти підрозділу) на полігоні з використанням системи лазерної імітації бою «MILES». Черговість і порядок участі підрозділів визначало жеребкування.

Система оцінки дій та підрахунку балів включала в себе в тому числі і отриманий бал кожного військовослужбовця, а не лише командирів. Тобто від тактичних дій, від вмінь і досвіду кожного конкретного військовослужбовця залежав його індивідуальний «рахунок» і відповідно загальний внесок в результат підрозділу.

Перед початком етапів змагань командирам підрозділів видавалося бойове розпорядження і карта місцевості. А вже потім вони самостійно приймали рішення і керували діями свого підрозділу – по формуванню бойового порядку, організації розвідки, охорони, засідок, хибних позицій, відволікаючих маневрів, маневрів вогнем тощо.

Примітно, що підрозділи активно використовували не лише прописні істини, взяті з підручників і настанов, але і використовували власні дієві тактичні «хитрощі» з власного бойового досвіду. Командири підрозділів творчо підійшли до своїх завдань, вміло використовували ввірені сили та засоби.

За перебігом етапів конкурсу спостерігали посередники-інструктори при кожному підрозділу. Для усунення будь-яких непорозумінь велася відеофіксація; окрім того, використання системи «MILES» дозволило отримати вичерпну і докладну статистику по діям кожного «юніту».

– Використання цих систем дало змогу нам оцінити кожен підрозділ, який приймав участь у цих змаганнях, об’єктивно розкрити всі тактичні таланти, вміння, навики, здатність командирів наглядно спостерігати за прийнятими рішеннями, діями підлеглого особового складу, тактичними діями. Цей конкурс на кращий однотипний підрозділ дав змогу кожному учаснику оцінити свої можливості в умовах, максимально наближених до бойових – підсумував начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Руслан Хомчак.

Миколаївські десантники, які у конкурсі на кращий однотипний підрозділ Збройних Сил України представляли Десантно-штурмові війська, посіли почесне друге місце, пропустивши вперед побратимів – роту 503-го окремого батальйону Морської піхоти. «Бронзу» отримали військовослужбовці гірсько-штурмової роти 10 гірсько-штурмової бригади. Призери – підрозділи-переможці – отримали грошові сертифікати та цінні подарунки за перемогу і участь у Конкурсі.

Для миколаївських десантників друге місце – почесний та заслужений результат, свідчення високої навченості і самовіддачі кожного десантника. А також сигнал до того, щоб не розслаблятися і надалі продовжувати удосконалювати свої теоретичні знання і закріплювати їх на практиці, на максимумі працювати на заняттях з бойової підготовки, постійно удосконалювати себе щоб при нагоді у майбутніх конкурсах посісти першу сходинку.

Миколаївські десантники вітають переможця і всіх учасників Конкурсу на кращий однотипний підрозділ Збройних сил України і дякують всім за організацію і проведення напружених і насичених змагань.

Прес-служба 79 окрема десантно-штурмова бригада Миколаїв