МИХАЙЛО ЗАБРОДСЬКИЙ: “ВСІ ПІДРОЗДІЛИ В ЗОНІ АТО ВИПРАВДАЛИ ОЧІКУВАННЯ І ПОКАЗАЛИ СЕРЙОЗНУ ПІДГОТОВКУ”

Більше 5 місяців командувач Десантно-штурмових військ ЗС України Михайло Забродський виконує обов’язки Командувача АТО. Редакція «Армія ФМ» поцікавилася у генерал-лейтенанта у чому полягає відмінність управління силами АТО і окремим родом військ Збройних сил. Як складалися стосунки з місцевим населенням та який досвід він повезе на мирну Україну.

Яна Холодна: Понад чотири місяці тому нам в інтерв’ю (посилання на те інтерв’ю) Ви говорили, що Донбас можливо повернути не тільки зброєю, а й добрим словом. Чи змінилась Ваша думка за цей час?

Михайло Забродський: У жодному разі. Я тільки ствердився в цій думці. Дійсно, сила зброї, вогневий вплив на противника та тактичні дії – це з одного боку, і з іншого боку – це наполеглива робота органів цивільно-військової взаємодії, місцевих органів влади, засобів масової інформації для того, щоб повертати Донбас, повертати серця, про які ми з вами вели мову.

Яна Холодна: Що легше – командувати Десантно-штурмовими військами чи все ж таки командувати АТО?

Михайло Забродський: Дуже гарне запитання (сміється). Легше, мабуть, займатися тією справою, яку добре знаєш чи краще знаєш. А з іншого боку, виконання обов’язків командувача АТО дає змогу розширити горизонти, значно ширше дивитися на певні процеси, які відбуваються. Знайомитись із особливостями застосування військових підрозділів та інших родів і видів військ Збройних Сил. І найголовніше – поєднувати комплексну роботу стосовно бойового застосування військової частини з’єднань і серйозної організаторської, пропагандистської і іншої роботи для того, щоб контролювати ситуацію у районі проведення антитерористичної операції.

Яна Холодна: На посаді Командувача Ви вийшли за межі десантно-штурмових військ. У Вашому підпорядкуванні різні війська. Чи винесли Ви для себе якийсь секрет успіху в продуктивній координації та взаємодії?

Михайло Забродський:  Важко сказати, що це було якесь відкриття, швидше за все – ствердження думки, давньої думки, і моєї упевненості в тому, що коли окремі елементи системи є професійно підготовленими, то створити із ними систему значно простіше, швидше і значно ефективніше. Всі військові частини і підрозділи ЗСУ, Нацгвардії, ДПС, СБУ і решта військових формувань, які виконують завдання у зоні АТО, всі вони виправдали очікування, якщо так можна говорити, всі показали досить високий рівень підготовки і професіоналізму, а головне – бажання виконати завдання.

Яна Холодна: Як складалися стосунки з місцевим населенням?

Михайло Забродський: Як завжди буває на війні, стосунки складалися складно і дуже неоднозначно. По-різному сприймають нашу присутність тут. Важко говорити про те, що відбувається у людей в головах, я маю на увазі якісь переконання, в тому числі і політичні, адміністративні, організаційні. Важко не враховувати економічну складову, тому що регіон в цьому плані є дуже-дуже специфічним, але так чи інакше, тих, хто допомагав нам, співчував і просто не заважав – значно більше, ніж тих, хто вдавався до відкритої протидії.

Яна Холодна: За час Вашої каденції були звільнені декілька населених пунктів – Гладосове, Травневе, Катеринівка. Чи вважаєте це особистим успіхом?

Михайло Забродський: Це висока ознака професійності військових підрозділів, що виконували завдання.

Яна Холодна: Ми неодноразово заявляли про перемир’я, але ворог не дотримується його. Чи є пояснення, чому він не дотримується Мінського процесу?

Михайло Забродський: Важко сказати. Я, як людина військова, можу сказати, що бувають різні ситуації. Наприклад, відсутність контролю за підрозділами. Останнє, так зване, “весняне перемир’я” протрималося менше години. Можливо, наживається певний політичний капітал. Або це черговий пропагандистський крок. Можливо це провокаційні кроки, щоб в подальшому звинуватити силові структури України в недотриманні перемир’я. Важко сказати. Не було ще перемир’я, яке тривало достатньо довго.

Яна Холодна: Що найбільше запам’яталося за цей час? З якими враженнями поїдете додому?

Михайло Забродський: Головне враження, що ми могли працювати з новими людьми. Спілкувалися з представниками інших силових структур. З’явилося багато нових товаришів. Побачили підготовку інших підрозділів і частин. Це черговий крок для професійного зростання, до розширення світогляду, до здобуття життєвого досвіду.

Яна Холодна: Що будете впроваджувати у ДШВ після повернення?

Михайло Забродський: Все, що має перспективу, що є продуктивним впроваджуватиметься у повсякденну діяльність Десантно-штурмових військ. Я пишаюся тим, що можу командувати такими героїчними людьми та професіоналами своєї справи. Людьми, які віддані своїй країні.

Сьогодні о 16.00 можна прослухати інтерв’ю в прямому ефірі Армія ФМ.