На Житомирщині завершилися збори із головними старшинами ВДВ
Сьогодні, 10 листопада, на базі навчального центру Високомобільних десантних військ, що на Житомирщині, завершилися трьохденні збори із головними старшинами бригад, батальйонів ВДВ.
Ці збори є черговим логічним кроком Командування ВДВ із реформування старшинсько – сержантського складу та подальшої імплементації положень концепції розвитку за стандартами НАТО та врахуванням бойового досвіду, набутого у зоні проведення антитерористичної операції на сході України.
Варто зазначити, що захід складався з двох частин – теоретичної та практичної, проходив на навчальних місцях навчального центру та загальновійськового полігону ВДВ.
Теоретична частина заходу була присвячена виступам, обговоренню різнопланових питань за участю офіцерів Командування ВДВ, старшин та сержантів. Під час яких доопрацьовувалися пропозиції щодо підвищення рівня готовності сержантського складу до виконання ними обов’язків за посадою, детально порушувались питання щодо стану та перспектив розвитку. Крім того, присутні обмінялися власним досвідом, особливо здобутим під час виконання бойових завдань в зоні АТО.
Безпосередньо на навчальних місцях загальновійськового полігону учасники зборів виконали, зокрема, вправи стрільб із різних зразків озброєння, вдосконалили навички з тактичної підготовки.
-Відзначу високий рівень індивідуальної підготовки та майстерності, яку продемонстрували учасники зборів під час виконання вправ зі швидкісної стрільби з пістолетів, з автоматичної зброї із різних положень, стрільби з борту гелікоптера по наземних цілях, – зазначив заступник Командувача Високомобільних десантних військ з бойової підготовки – начальник управління бойової підготовки Командування ВДВ полковник Володимир Іванов. – Всі заняття проводились висококваліфікованими інструкторам-викладачами навчального центру з використанням сучасних методологічних підходів. Продовження і запровадження головними старшинами таких підходів на місцях підвищить рівень бойової підготовки десантників,- наголосив офіцер.
Аналіз морально-психологічного стану старшинсько-сержантському складу дав заступник Командувача Високомобільних десантних військ по роботі з особовим складом – начальника відділу полковник Станіслав Павлушенко.
Станіслав Миколайович зазначив, що військова практика і бойовий досвід виконання завдань за призначенням в АТО засвідчили, що одним з головних показників боєздатності підрозділів ВДВ є морально-психологічний стан особового складу. Позитивний морально-психологічний стан сержантського складу дає можливості сформувати нову управлінську вертикаль з особливою роллю сержантського складу.
Наприклад, переважна більшість учасників зборів готові до невідкладного виконання бойових завдань та відчувають суттєві позитивні зміни в організації підготовки та забезпечення військ та сил у порівнянні з попередніми роками з огляду на рішення, які ухвалюються командуванням ВДВ та вищим керівництвом на чолі з Президентом України. Все це сприяє в підтримці належної військової дисципліни, покращує морально-психологічний стан у підрозділах, де одну з головних ролей у створені позитивної службової атмосфери відіграють саме сержанти, які виконуючи роль лідерів у забезпеченні як внутрішніх, так і зовнішніх комунікацій в підрозділі та з вищим командуванням.
Командувач Високомобільних десантних військ Збройних Сил України генерал-майор Михайло Забродський окреслив перспективи та напрямки розвитку сержантського корпусу з урахуванням змінних обставин гібридної війни та асиметричних бойових дій, які використовує ворог проти підрозділів ВДВ в зоні АТО.
Окремо Командувач ВДВ зазначив, що сержант як основна зв’язкова ланка між солдатами та офіцерами має завжди продовжувати самоосвіту, вдосконалювати свою бойову, психологічну підготовку, особливу увагу приділяючи розширенню свого культурних обріїв для покращення налагодження між персональних контактів у військовому колективі. Адже саме з таких, освічених, підготовлених сержантів братимуть приклад та їх наслідуватимуть, що в перспективі кардинально змінить на краще військо України.
Генерал-майор Михайло Забродський звернув увагу присутніх на постійному особистому супроводженні військовослужбовців, які тільки поповнили лави ВДВ, забезпечення їх адаптації у військовому колективі. Крім того, підвищувати рівень інформованості підлеглих з питань проходження військової служби, соціального та правового захисту як військовослужбовця, так членів сім ’ї. Також, головні старшини одні із перших повинні оперативно реагувати на запити та проблеми довіреного особового складу.
Прес-служба ВДВ ЗС України