«Один день життя журналіста в якості розвідника ВДВ»

Близько двадцяти журналістів та працівників центральних і регіональних засобів масової інформації взяли участь в медіа-акції «Один день життя журналіста в якості розвідка ВДВ».

03
Даний захід проходив за рішенням командувача Високомобільних десантних військ Збройних Сил України генерал-лейтенанта Михайла Забродського. Забезпечували проведення акції інструктора 199 Навчального центру ВДВ, які мають солідний досвід участі в бойових діях в районах проведення антитерористичної операції.
Розпочалася акція із занять на стрільбищі загальновійськового полігону ВДВ, де журналісти навчалися азам тактичної медицини, пересування на полі бою, ознайомлення зі зразками стрілецької зброї, які стоять на озброєнні частин ВДВ, а також практичних вправ стрільб із АКМ-74.

02
Далі, були заняття із розвідувальної підготовки, де журналістам загартовані в боях розвідники розповіли особливості маскування на місцевості. Проте, найцікавіша програма для працівників мас-меді продовжилася в польовому таборі виживання. Там, за всіма бойовими армійськими канонами були обладнані дньовки та вогнища різних типів. В таборі була організована охорона та оборона, виставлені пости та секрети.

04
Море вражень та адреналіну журналісти отримали під час чотирьох нічних штурмів сил «противника» за допомогою танка та ворожих диверсантів, в ролі яких виступали інструктора навчального центру. А для створення умов, які максимально наближених до бойових, журналістам видали холості набої.

05
Наступного дня, погодні умови були досить не сприятливі, лив дощ, проте аж ніяк не для розвідника ВДВ. Далі, за програмою підготовки, журналістів вирішили перевірити на психологічну стійкість – провести обкатку танком. За умовами виконання даної вправи, медійникам необхідно було автоматною чергою відсікти піхоту, пошкодити прилади спостереженні (триплекса), а після проїзду багатотонної бойової машини – вразити її навчальною ручної кумулятивною гранатою. Із цим завданням, журналісти впоралися досить успішно.

06
Як розповіла одна з організаторів заходу, керівник навчального підрозділу 199 Навчального центру ВДВ Маруся Звіробій, специфіку нашої роботи ви всі відчули на собі. Наша задача була зробити із вас родину за короткий термін часу. І я вважаю, що у вас це вийшло.

07
До речі, у присутніх журналістів теж склалося море позитивних вражень, хоча було досить таки важко.
– Найбільше мене зацікавила розвідка та безсонна ніч в таборі, заступання на пости та відбиття «ворожих» атак, – розповідає регіональний кореспондент телеканалу «NewsOne» Дмитро Поліщук. – Вважаю, що дані заходи потрібно проводити частіше, щоб журналісти відчули цей мінімум, які відчувають наші воїни під час тренувань та виконання бойових завдань на передовій.

15
Неймовірні позитивні враження від пройденого медійного заходу отримали не лише цивільні, а і військові журналісти. Серед них і спеціальний кореспондент Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України старший лейтенант Марія Мартинова.

14
– Я кадрова військова, випускниця Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, тож більшість заходів бойової підготовки були для мене не вперше, – розповідає Марія. – Проте, від бойових розвідників почула багато чого для себе цікавого, а нічний бій в польовому таборі – це було дійсно круто. Тим більше мене призначили черговою, тобто керувала та перевіряла пости, своєчасно змінювати людей на позиціях. Це дійсно досить хороший та корисний досвід.

Прес-служба командування ВДВ ЗС України

16 17 13 11 09