Військовослужбовці Десантно-штурмових військ завоювали срібло на багатонаціональних змаганнях «Кембрійський патруль» у Великій Британії

У Великій Британії, недалеко містечка Брекон на півдні області Повіс в Уельсі, на узвишші масиву «Чорних гір» завершилися щорічні міжнародні навчання «Cambrian Patrol».

Упродовж тижня 127 команд із 27 країн демонстрували свою майстерність у проходженні 80-кілометрового маршу і в виконанні різних бойових завдань. Українські десантники обігнали 13 команд, 8 із яких, згодом, зійшли з дистанції.

6Змагання «Cambrian Patrol» проводяться з 1959 року, коли група військовослужбовців сухопутних військ територіальної оборони Уельсу розробила курс тренувань на вихідні дні, який складався з марш-кидка на довгу дистанцію через Кембрійські гори і завершувався стрільбами на полігоні Сеннібрідж. Із кожним роком на змагання залучається все більше міжнародних учасників. У кінці навчань відбираються найкращі команди, які нагороджуються золотими, срібними та бронзовими медалями.

У цьогорічних змаганнях команди були поділені на 7 потоків по 18 команд у кожному. Разом із українцями в марші брали участь підрозділи з Білорусії, Молдови та Угорщини.

3Загалом на маршруті навчань було 11 точок, протяжність – 80 кілометрів – це якщо йти напряму. З урахуванням того, що наші воїни десь йшли в обхід, адже по високим горам пересуватись не просто – висота складала близько 420-670 метрів, а схил – від 45 до 70 градусів, тому протяжність маршу українських десантників досягнула 85-95 кілометрів.

Кожний учасник ніс на собі 2 рюкзаки, загальною вагою 41 кілограм, зброю, подвійний боєкомплект та радіостанцію з 4 батареями.

«Дистанція змінилася з 80 до 95 кілометрів, нам заборонили користуватися приладами навігації, і до того ж приготували для нас декілька несподіваних сюрпризів», – розповідає капітан команди молодший лейтенант Антон.

Основний акцент організатори зробили на командну роботу, яка полягала у виконанні завдань по розкриттю місця перебування супротивника, знищенню незаконного озброєного формування, наданню першої медичної допомоги, звільненню і евакуації заручників, а також подоланню водних перешкод.

5На першій точці, відразу ж після старту, українські десантники почали надавати першу медичну допомогу, оскільки відбулася імітація авіакатастрофи вертольоту, в якому лежав чоловік з відірваною ногою, поблизу вертольоту лежали непритомна жінка та чоловік, який був у стані афекту. Військовослужбовці оглянули місце катастрофи та виявили, що людина з відірваною ногою, за сценарієм змагань, є військовими з Великої Британії, а інший чоловік та жінка – військові дружніх сил НАТО. Катастрофа сталася тому, що умовні терористи використали переносний зенітно-ракетний комплекс «Стріла2».

1Друга точка – розвідка об’єкту, де учасникам потрібно було розвідати лише одну з трьох координат, але українські десантники вирішили розвідати дві точки, щоб перестрахуватися та мати глибше уявлення про супротивника. Ворожі сили складали 7-9 військових, озброєних макетами АК-47. Вони були гарно організовані й охороняли протиповітряні комплекси та міномети, знаходячись там протягом 3-4 тижнів. Посилення в охороні відбувалося з 02 до 04 годин ранку.

Точка три та чотири – це водна переправа. Температура води – 3-5 градусів, доповідь умовному командиру про виконання та отримання завдання на наступний день.

44684530_2019554814778252_5577752861992812544_nНа точці шість, пройшовши 8-10 кілометрів та заглибившись трохи в ліс, учасники вийшли на мінне поле, знайшовши на ньому 2 протипіхотні, 1 протитанкову та 2 радіокеровані міни.

На восьмій точці українські десантники були відзначені інструкторами Великої Британії як одна з кращих команд, оскільки розпізнали та виявили 14 з 15 цілей – танків, САУ та броньованих автомобілів.

На дев’ятій точці українська команда знову була відзначена як одна з найкращих за блискавичне відпрацювання захоплення у полон двох умовних ворогів, одним з яких була військовослужбовець-жінка. В результаті захоплення полонених вдалося з’ясувати важливі дані, які допомогли при виконанні фінального завдання, адже була знайдена карта противника, на якій було позначено стратегічно важливі напрямки руху на лінії оборони.

44758688_735802926780521_375846484924432384_nНа одинадцятій точці (як жартома її назвали українські десантники – «останнє коло пекла») зайшли в тепле приміщення, де перебувало двоє військових, один з яких – командир батальйону, за умовами конкурсу, привітав українців із чудовими показниками у навчаннях та подякував за участь.

У результаті навчань українські десантники стали другими. Срібні медалі їм вручив командир 160-ї піхотної бригади Сухопутних військ ЗС Великобританії.

Міжнародні навчання «Cambrian Patrol» вважаються одними з найскладніших у Європі. Цю дистанцію долають одиниці й вже точно не усі виборюють призові місця.

44526598_2329919770368617_4300750323435175936_nУкраїнським десантникам це вдалося, ще раз довівши на світовій арені, що Збройні Сили України серед найсильніших.

 

Юлія Федоренко, Прес-служба командування Десантно-штурмових військ ЗС України