Особовий склад командування ВДВ відвідує визначні культурні та історичні місця України

Виконуючи завдання за призначенням у різних регіонах України, офіцери командування Високомобільних десантних військ відвідують визначні місця культурного, історичного, архітектурного та духовного надбання українського народу. Передусім, це необхідно для підняття настрою, відновлення моральних, психологічних та фізичних якостей військовослужбовців, а також їхньої мобілізації на подальше виконання завдань.
Заступник командувача ВДВ з морально-психологічного забезпечення полковник Станіслав Павлушенко розповів, що заходи культурологічного забезпечення – є невід’ємним напрямом роботи заступників командирів з МПЗ всіх рівнів.
– Подібні культурні заходи відновлюють моральний та психологічний стан наших військовослужбовців, та дозволяють глибше пізнати культуру та традиції українського народу, виховують національну свідомість в найкращих традиціях українського воїнства, – підкреслив полковник Станіслав Павлушенко.
Одними зі цих дивовижних місць – є відомий багатьом українцям дендропарк «Софіївка», що знаходиться в місті Умань Черкаської області.
Майже 170 гектарів зелених насаджень, квіткових полян, природних та штучних водойм, печер та скель та десятки кілометрів доріг і стежок відкрились перед військовослужбовцями ВДВ.
Нагадаємо, що дендрологічний парк «Софіївка» Національної академії наук України є шедевром світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII – початку XIX століття. Заснований парк у 1796 році польським магнатом Сганіславом Щенсним Потоцьким. Першим архітектором «Софіївки» був талановитий військовий інженер Людвік Метцель, а творцями парку були звичайні кріпаки.
– Дендропарк «Софіївка» цікавий великою кількістю різних рідкісних рослин, в тому числі і доісторичних, цікавий своїми ландшафтами та водоймами, які підземними каналами перетікають одна в іншу і в певних місцях створюють водоспади та фонтани, – ділиться враженнями виконуючий обов’язки начальника медичної служби командування ВДВ майор медичної служби Віталій Череватов. – Особливо красивим та загадковим парк представляється своїм відвідувачам у цвітінні навесні та у жовтому різнобарв’ї восени.
Чимало визначних місць відвідали офіцери командування ВДВ перебуваючи на Вінниччині, а саме селище Дашів. Розпочалася екскурсія із відвідування місцевого краєзнавчого музею, розповідей та легенд про цей дивовижний край поділля. Із різних експозицій, офіцери дізналися про історію та козацьке походження селища, заснованого ще у далекому ХV столітті, його різні періоди розвитку та становлення. Символічним є те, що його визволяли від фашистських загарбників саме воїни 4-ї гвардійської повітрянодесантної дивізії у трагічні роки Другої Світової війни.
Чимало емоцій та позитивних вражень, викликали у десантників відвідування старовинної Старо-Дашівської церкви Архістратига Михаїла, яка була побудованою ще у далекому XVIII столітті. Її історія тісно переплітається із захисниками української землі різних часів. Там, офіцери оглянули різні старовинні реліквії, мали змогу помолитися та поспілкуватися із священнослужителями.
Будучи в селищі Дашів, неможливо оминути маєток графа Потоцького. До сьогодення в ньому збереглися цілком всі приміщення: каретний двір, конюшні, великі зали для світських раутів і балів, та навіть підземний тунель, який тягнеться до польського кладовища. Сьогодні там знаходиться школа-інтернат. Військові під час відвідин історичної пам’ятки привезли дітям багато фруктів та різних смаколиків.

Прес-служба командування ВДВ ЗС України

2 3 4 5 7 8 9 10 11 12