«Берет не дають, його заслуговують!»: одеські курсанти-десантники успішно склали іспит
Бігом марш! Противник праворуч! Розосередитися! До бою! Вогонь! Команди лунають, мов автоматні черги одна за одною. Курсанти-першокурсники факультету підготовки спеціалістів Десантно-штурмових військ реагують миттєво, кожен їхній рух відпрацьовано до автоматизму. Здійснення маршу, подолання різноманітних перешкод, пошук та знищення умовного противника й багато інших завдань довелося виконати майбутнім офіцерам-десантникам Військової академії (м. Одеса) під час іспитів на право носіння марунового берета.

Ці випробування відбувалися на сучасному полігоні ДШВ, де обладнана спеціалізована смуга перешкод, яка складається з комплексу інженерних споруд та загороджень. Курсанти під час іспитів пробиралися крізь задимлений тунель, подолали завали з колод та колючого дроту, стіни будівель заввишки два метри, заміновані ділянки місцевості й лісосмуги зі складним піщаним ландшафтом.
Усі пересування відбувалися в жорсткому форматі з виконанням ввідних команд: «поранений», «неочікуваний обстріл», «розосередження», «міни», «гази», «раптова евакуація» та інші. Найбільш виснажливим був трикілометровий марш-кидок пересіченою місцевістю. Курсанти бігли в повному спорядженні зі зброєю, іноді доводилося надівати протигази, переповзати крізь загородження, нести на плечах важку дерев’яну колоду та ящики з боєприпасами, витягати з піску загрузлий вантажний автомобіль.

— Щоб впоратися зі всіма складними завданнями було недостатньо показати особисту фізичну та психологічну витривалість, — поділився враженням від іспитів курсант Сергій. — Не менш важливим виявився командний дух, взаємодопомога, правильний розподіл обов’язків. Завдяки злагодженості ми змогли успішно подолати всі труднощі.
На всіх етапах смуги перешкоди інструктори активно використовували засоби імітації: вибухи, стрільбу, шумові гранати. На завершальному етапі іспитів курсантам довелося продемонструвати свої бійцівські якості під час спарингу з інструкторами рукопашному бою десантно-штурмової бригади. І хоча бійці вели спаринг у боксерських рукавичках, удари були жорсткими й потужними. Кров і синці на обличчі свідчили, що боротьба була напруженою й безкомпромісною.
Після складання присяги десантника відбулося урочисте шикування. Кожен курсант отримав з рук досвідчених офіцерів ДШВ маруновий берет — символ приналежності до цього елітного роду військ.

Урочисту церемонію завершили хвилиною мовчання за загиблими у боях проти російського агресора воїнами-десантниками.
— Дуже приємно, що головне правило цього іспиту «Берет не дають, його заслуговують!» усі курсанти одеського військового вишу підвередили на сто відсотків, — зазначив на урочистому шикуванні представник командування військової частини ДШВ.
Олександр Кіндсфатер, кореспондент АрміяInform
Фото Дениса Єщенка, Військова академія м. Одеса
Інші новини
-
Офіцеру-десантнику полковнику Павлу Розлачу присвоєно звання Герой України
“За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові”, присвоїти звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику РОЗЛАЧУ Павлу Івановичу, – зазначається в Указі Президента України від 8 травня 2025 року №293/2025.
-
BROWNING M2 НА БАЗІ БТР Stryker|| КУРЩИНА
Американський кулемет Browning M2 — це справжній воїн серед зброї, який перевірив себе в найекстремальніших умовах
-
Воїни 78 окремого десантно-штурмового полку тренуються в умовах максимально наближених до бойових.
Ці кадри — фрагменти з реальних навчань, де кожен боєць доводить: український десант — це сила, що не зупиняється перед жодними перешкодами.
-
Bradley M2A2 — броньований захист життя на полі бою
Це не просто залізо на гусеницях — це броньований щит, який щодня рятує життя українських воїнів.