Майбутні офіцери ВДВ здійснили безпарашутне десантування та евакуацію груп за допомогою бортового з’ємного обладнання «Адаптер-М1»

а Чорноморському полігоні курсанти — старшокурсники факультету ВДВ та розвідки Військової академії (м. Одеса) відпрацювали злагоджені дії з висадки тактичного повітряного десанту з озброєнням із вертольоту Мі-8 та евакуацію бойових груп за допомогою комплекту бортового з’ємного обладнання «Адаптер-М1», а також питання з організації оборони району висадки та інші тактичні завдання. Водночас учасники тренувань зробили понад 150 спусків по спеціальному десантному канату та 30 підйомів під час тренування евакуації групи.
Варто зазначити, що комплект бортового з’ємного обладнання «Адаптер-М1» забезпечує десантування військовослужбовців в один або два потоки, здійснюючи одночасний спуск до двох осіб на кожному канаті, та дозволяє евакуювати до 6 військовосужбовців одночасно.
Виконання безпарашутного десантування вимагало високої навченості екіпажу вертольоту, професіоналізму, сміливих та рішучих дій курсантів.
За словами заступника начальника факультету Військової академії м. Одеса підполковника Володимира Жолондевського всі завдання, які стояли перед майбутніми офіцерами, були виконані. За підсумками тренувань кожен учасник удосконалив навички з використання комплекту бортового обладнання «Адаптер-М1». Отриманий досвід безпарашутної висадки в подальшому дозволить майбутнім офіцерам ефективно планувати і проводити пошуково-рятувальні операції з надання допомоги та евакуації потерпілих лихо в екстремальних умовах, оперативно прибувати до місця посадки в бойовій обстановці, складних метеоумовах та інших позаштатних ситуаціях
— Використання десантного канату під час висадки десанту найбільш ефективне на місцевості, рельєф якої не дозволяє посадку вертольота або його тривале зависання на надмалих висотах, під час надзвичайних ситуацій, або висадки на обмежені ділянки. Це може бути дах будівлі, палуба корабля, частково заміновані ділянки місцевості, — розповів офіцер.
Вже незабаром старшокурсники здійснять десантування з вертольота Мі-8 на воду. Згідно з програмою підготовки протягом навчального року курсанти повинні здійснити 6-7 стрибків з парашутом, а протягом усього навчального періоду до 40.
Інші новини
-
Робота операторів ФПВ 71 оєбр: нищівні удари по піхоті і техніці ворога
Вони - очі й гнів неба. Вони полюють на ворога згори, зривають атаки окупантів, знищують техніку, розносять укріплення і щодня бережуть життя нашої піхоти.
-
Долучилась до війська у 18 років: історія медикині Елі
До війська дівчина долучилась 25 лютого, через день після початку повномасштабного вторгнення. Тоді їй було 18 років.
-
Куп’янський напрямок: Криворізькі десантники відбили механізований штурм противника з 5-ти танків-сараїв
Цими днями, на Куп’янському напрямку підрозділи 77 окремої аеромобільної Наддніпрянської бригади Десантно-штурмових військ ЗС України успішно відбили чергову спробу штурму позицій українських військ з боку противника.
-
Повернення додому – лише початок: важливість підтримки військовослужбовців після звільнення з полону
У реабілітаційному центрі, де триває процес відновлення звільнених з російського полону військовослужбовців, відбулася зустріч з представниками структур цивільно-військового співробітництва, військовими капеланами та артистами військового оркестру.