Марунові берети Житомирщини - заполонили небесну блакить

Марунові берети столиці десанту Житомир розпочали виконання програми стрибків з парашутом. На площадці преземлення Сінгури з виходом сонця, десантники підрозділів Десантно-штурмових військ ЗС України, розстиляють столи та виславляють купола в «козла» в очікуванні гелікоптера.
Напередодні стрибків, десантники пройшли напружену підготовку на повітрянодесантному комплексі, вивчили з чого складається парашут, дії десантника на борту гелікоптера, дії в повітрі та дії під час приземлення – все те, що потрібно знати десантнику для успішного і безпечного здійснення стрибка з паратутом.
Перед стрибком кожен парашут і його укладання ретельно перевіряють офіцери служби повітрянодесантної підготовки адже у кожного парашута є свій паспорт, в який вносять інформацію про стрибок.
Свій перший ознайомчий стрибок десантники-першоразники здійснили з висоти 800 метрів, а їхні більш досвідчені товариші – з висоти 600 метрів.
Олександр військовий 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, сьогодні він буде здійснювати свій третій у житті стрибок з парашутом. За його словами стрибки з парашутом - це випробування на сміливість і силу духу. Прийнявши рішення стрибати, людина отримає море захоплення, емоцій і вражень.
Одним із головних етапів – є практичне тренування на землі після формування корабельної групи. Десантники відпрацьовують як правильно керувати парашутом, як смикнути за кільце, щоб парашут розкрився, як приземлитись і не травмуватись та багато іншого. До речі, парашут має і кілька перестраховок. Якщо парашутист самостійно не смикнете за кільце, то через 3 секунди це відбудеться автоматично, - розповідає керівник стрибків майор Петро Маснюк.
Отож, перед тим як наважитись на таку розвагу, військові добряче думають, враховують усі свої страхи, але ж ми всі знаємо, що десантники – «завжди перші» і страху у їхній нелегкій службі не місце.
Служба зв’язків з громадськістю командування Десантно-штурмових військ ЗС України
Інші новини
-
Воїни 78 окремого десантно-штурмового полку тренуються в умовах максимально наближених до бойових.
Ці кадри — фрагменти з реальних навчань, де кожен боєць доводить: український десант — це сила, що не зупиняється перед жодними перешкодами.
-
Bradley M2A2 — броньований захист життя на полі бою
Це не просто залізо на гусеницях — це броньований щит, який щодня рятує життя українських воїнів.
-
46 окремій аеромобільній бригаді ДШВ ЗС України офіційно присвоєно почесне найменування "Подільська"
Указом Президента України №257/2025 від 29 квітня 2025 року 46 окремій аеромобільній бригаді ДШВ ЗС України офіційно присвоєно почесне найменування "Подільська".
-
Вогнева, протидронова, тактична підготовка в 95-й бригаді ДШВ
Воїни 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ ЗС України щодня вдосконалюють свої навички на полі бою і поза ним.