Міжнародне навчання «Кленова арка – 2016» стартувало на Львівщині

Сьогодні, 7 листопада, на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки понад двісті українських, польських, литовських та канадських військовослужбовців взяли участь у церемонії відкриття багатонаціонального командно-штабного навчання «Кленова арка — 2016».
Збройні Сили України на навчанні представляють воїни 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ВДВ. За словами співкерівника навчань з української сторони підполковника Ігора Скибюка, переважна більшість військовослужбовців-десантників мають досвід участі у бойових діях в районі АТО.
— Багатонаціональне навчання «Кленова арка-2016» сприяє поглибленню співпраці та зміцненню відносин у військовій сфері між Україною, Польщею та Литвою. Українські військовослужбовці здобули цінний досвід бойових дій і готові ним поділитися з нашими військовими партнерами. Впевнений, що спільні зусилля будуть ефективними й успішними, — зазначив підполковник Ігор Скибюк.
До маневрів залучений особовий склад управління литовсько-польсько-української бригади під командуванням заступника командира полковника Володимира Юданова. А у ролі головних інструкторів та посередників виступають досвідчені офіцери ЗС Канади.
— Роль канадських інструкторів під час «Кленової арки-2016» в першу чергу полягатиме у наданні наставництва для військовослужбовців литовсько-польсько-української бригади і приданих підрозділів задля досягнення повної оперативної готовності. Під час навчання військовослужбовці з різних країн співпрацюватимуть, навчатимуться і ділитимуться набутим досвідом, — наголосив співкерівник навчання з канадської сторони підполковник Джон Вудгейт.
Військові маневри триватимуть близько двох тижнів. Вони сприятимуть покращенню міжнародних військових відносин між збройними силами країн-учасниць і підвищенню рівня взаємодії багатонаціональних сил.
— Розвиток подій у світі і Східній Європі засвідчив актуальність і необхідність проведення таких навчань, адже у наш час однією зі складових забезпечення національної безпеки є участь у системі колективної безпеки. Наявність підготовленої боєздатної військової складової є важливою умовою, яка здатна забезпечити дотримання міжнародного права і виконання міжнародних договорів. Ми демонструємо готовність та здатність спільно відповідати на гібридні загрози, тренуємо визначені багатонаціональні компоненти та національні елементи системи оборони в управлінні операціями з реагування на кризові ситуації, — підкреслив керівник навчання, командир 80 окремої десантно-штурмової бригади полковник Володимир Шворак.
Планується, що під час «Кленової арки-2016» командний склад одного із батальйонів ВДВ, офіцери якого нещодавно повернулися з району проведення АТО, у складі багатонаціональної бригади набуде навиків для виконання операцій з підтримки миру. Також десантники опанують міжнародні операційні процедури у багатонаціональному військовому середовищі.
http://www.mil.gov.ua/
Інші новини
-
Робота операторів ФПВ 71 оєбр: нищівні удари по піхоті і техніці ворога
Вони - очі й гнів неба. Вони полюють на ворога згори, зривають атаки окупантів, знищують техніку, розносять укріплення і щодня бережуть життя нашої піхоти.
-
Долучилась до війська у 18 років: історія медикині Елі
До війська дівчина долучилась 25 лютого, через день після початку повномасштабного вторгнення. Тоді їй було 18 років.
-
Куп’янський напрямок: Криворізькі десантники відбили механізований штурм противника з 5-ти танків-сараїв
Цими днями, на Куп’янському напрямку підрозділи 77 окремої аеромобільної Наддніпрянської бригади Десантно-штурмових військ ЗС України успішно відбили чергову спробу штурму позицій українських військ з боку противника.
-
Повернення додому – лише початок: важливість підтримки військовослужбовців після звільнення з полону
У реабілітаційному центрі, де триває процес відновлення звільнених з російського полону військовослужбовців, відбулася зустріч з представниками структур цивільно-військового співробітництва, військовими капеланами та артистами військового оркестру.