На Житомирщині десантники здійснили нічні стрибки з парашутом

Тишу нічного неба неподалік Житомира порушив звук двигунів армійського вертольота Мі-8. Піднявшись на необхідну висоту, через рампу у нічну темряву почали «виходити» парашутисти. Літнє зоряне небо вкрилося куполами…
Так, особовий склад кількох військових частин Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, які дислоковані у Житомирському гарнізоні, протягом кількох днів виконував нічні стрибки з парашутом.
До цих стрибків залучався постійний та перемінний склад 199 Навчального центру ДШВ, серед яких також було майже півсотні строковиків. Молоді воїни вже мали на своєму рахунку кілька денних стрибків, і лише після цього були допущенні до виконання нічних.
– Стрибки з парашутом вночі – це досить не просте та відповідальне завдання, як правило їх здійснюють досвідчені спеціалісти. Парашутист повинен чітко знати свої дії в повітрі, управляти парашутом та орієнтуватися у темряві, – розповів заступник командира підрозділу з повітрянодесантної підготовки капітан Віталій Пилипчук.
До речі, до здійснення нічного стрибка, десантники готувалися заздалегідь, до дрібниць відпрацьовували свої дії в повітрі під час передстрибкових тренувань.
В екіпіровці кожного парашутиста був спеціальний тактичний ліхтарик. При розкритті парашуту, десантник мав освітити свій купол. Переконавшись, що з ним все добре, звернути увагу на стропи, а також чи немає поряд інших парашутистів. Лише після цього, прив'язаний на стропі ліхтарик – плавно спускався вниз, для видимості землі під час приземлення.
Разом зі своїми колегами, нічні стрибки виконували і воїни одного із підрозділів бойового забезпечення ДШВ. Як і належить розвідникам, стрибки вони здійснювали зі зброєю, у розвантажувальних системах.
– Для нас десантування вночі – це скритний спосіб доставки до вказаного квадрату, – розповідає заступник командира підрозділу бойового забезпечення з позивним «Кеп». – Після приземлення, ми здійснили майже десятикілометровий марш до заданої точки, відпрацювавши при цьому орієнтування на місцевості вночі, рух по азимуту тощо. Враховуючи нашу специфіку, для нас це дуже корисно та необхідно.
Прес-служба командування ДШВ ЗС України


















Інші новини
-
Робота операторів ФПВ 71 оєбр: нищівні удари по піхоті і техніці ворога
Вони - очі й гнів неба. Вони полюють на ворога згори, зривають атаки окупантів, знищують техніку, розносять укріплення і щодня бережуть життя нашої піхоти.
-
Долучилась до війська у 18 років: історія медикині Елі
До війська дівчина долучилась 25 лютого, через день після початку повномасштабного вторгнення. Тоді їй було 18 років.
-
Куп’янський напрямок: Криворізькі десантники відбили механізований штурм противника з 5-ти танків-сараїв
Цими днями, на Куп’янському напрямку підрозділи 77 окремої аеромобільної Наддніпрянської бригади Десантно-штурмових військ ЗС України успішно відбили чергову спробу штурму позицій українських військ з боку противника.
-
Повернення додому – лише початок: важливість підтримки військовослужбовців після звільнення з полону
У реабілітаційному центрі, де триває процес відновлення звільнених з російського полону військовослужбовців, відбулася зустріч з представниками структур цивільно-військового співробітництва, військовими капеланами та артистами військового оркестру.