Оскарження рішення ВЛК: як діяти

Якщо ви пройшли медичний огляд ВЛК, і у рішенні такої комісії не відображений реальний стан вашого здоров’я, то є два способи оскаржити це рішення: у досудовому порядку та через суд. Краще починати оскаржувати рішення з досудового порядку, а якщо це не матиме позитивного результату, то можна потім звернутися до суду. Алгоритм дії роз’яснено в Довіднику після поранення.
Дії для оскарження рішення ВЛК в досудовому порядку:
Написати заяву особи щодо непогодження з висновками ВЛК та проханням переглянути вказане рішення вищою ВЛК (однією з регіональних ВЛК відповідно до адміністративно-територіальних зон відповідальності або Центральною військово-лікарською комісією ЗС України (ЦВЛК) – Наказ МОУ № 608 від 16.11.2016 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення»).
Долучити до заяви усі відповідні медичні документи та копію попереднього рішення ВЛК.
Заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно або самостійно принести до вищої ВЛК (регіональної чи Центральної ВЛК) або надіслати Укрпоштою цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК.
За результатом розгляду скарги вас можуть направити на повторний або контрольний медичний огляд до ВЛК. За результатом проходження цієї ВЛК нададуть новий висновок (постанову) про стан здоров’я, який і буде братися до уваги.
Однак, якщо ви не погоджуєтесь із цим висновком ЦВЛК, то можна оскаржити рішення уже в суді.
Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Оскаржити рішення ВЛК виключно за медичними показниками неможливо, адже це не входить у компетенцію суду. Зі свого боку суд має право перевіряти законність постанови ВЛК лише в межах дотримання процедури її ухвалення.
Інші новини
-
BROWNING M2 НА БАЗІ БТР Stryker|| КУРЩИНА
Американський кулемет Browning M2 — це справжній воїн серед зброї, який перевірив себе в найекстремальніших умовах
-
Воїни 78 окремого десантно-штурмового полку тренуються в умовах максимально наближених до бойових.
Ці кадри — фрагменти з реальних навчань, де кожен боєць доводить: український десант — це сила, що не зупиняється перед жодними перешкодами.
-
Bradley M2A2 — броньований захист життя на полі бою
Це не просто залізо на гусеницях — це броньований щит, який щодня рятує життя українських воїнів.
-
46 окремій аеромобільній бригаді ДШВ ЗС України офіційно присвоєно почесне найменування "Подільська"
Указом Президента України №257/2025 від 29 квітня 2025 року 46 окремій аеромобільній бригаді ДШВ ЗС України офіційно присвоєно почесне найменування "Подільська".