Президент підписав закони щодо підвищення соціального захисту військових та членів їх сімей

Президент Петро Порошенко в присутності Міністра оборони Степана Полторака, Начальника Генерального штабу Віктора Муженко та координаторів центрів допомоги учасникам АТО Олексія Ліпіріді та Анни Янчевської підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей» та Закон «Про внесення змін до статті 15 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту“ щодо надання членам сімей загиблих пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї».
Глава держави зазначив, що документи стали результатом величезної роботи за участі Міністерства оборони, Генерального штабу, волонтерів, депутатів Верховної Ради, завдяки якій розроблена програма щодо підвищення рівня захисту військовослужбовців.
Петро Порошенко нагадав, що у 2014 році мобілізований снайпер отримував 600 гривень на місяць, сьогодні снайпер в зоні АТО отримує близько 600 гривень в день. Крім того, доручено підвищити рівень доплати для військових, що перебувають на першій ліній в зоні АТО. «На першій лінії сьогодні рівень доплати має складати 7,5 тис. гривень до рівня забезпечення. І загальне грошове забезпечення вже може складати не менше 15 тис. гривень. Крім патріотизму, це дуже потужна мотивація і адекватна відповідь держави, що турбується про своїх військовослужбовців», — наголосив Петро Порошенко. Президент також додав, що спільними зусиллями з волонтерами вдалося суттєво покращити рівень речового, харчового, медичного, логістичного забезпечення та озброєння.
Глава держави наголосив на важливості грошової компенсації родинам військових, які загинули на передовій, та пораненим захисникам. «Ми навіть в цих важких умовах прийняли рішення про те, що підвищуємо на 50% (грошову компенсацію — ред.) і родина отримає понад 1,2 млн гривень від держави — якщо це (загибель військового — ред.) відбулося безпосередньо в бою. Також на 50%, з 400 тис. до близько 640 тис. гривень (підвищилась — ред.) компенсація у випадку інвалідності І групи», — розповів Президент.
Петро Порошенко також наголосив на важливості забезпечити ветеранів АТО якісним лікуванням та надати можливість пройти реабілітацію, в тому числі психологічну. Він наголосив на принциповості позиції щодо покращення рівня захисту та надання додаткових пільг, незалежно від рівня матеріального забезпечення родини — безкоштовне отримання ліків, медичних послуг, 50%-ти знижка на сплату житла, користування комунальними послугами тощо.
У свою чергу, Міністр оборони Степан Полторак зазначив, що для військових важливий соціальний захист, оскільки агресія триває і українські захисники кожного дня ризикують своїм життям та здоров’ям.
Волонтер Олексій Ліпіріді підкреслив, що волонтери, громадські організації, керівництво Міноборони та Генерального штабу кожен зі свого боку працюють, щоб допомогти військовим. «Перші дві ініціативи — Центр допомоги учасникам АТО та Уповноважений Президента (з питань реабілітації учасників АТО — ред.) мають співпрацювати задля вирішення третьої ініціативи Президента — здійснення психологічної та будь-якої іншої реабілітації», — розповів він, додавши, що було вирішено об’єднати зусилля в цьому питанні.
Волонтер Анна Янчевська підтримала нововведення і зазначила: «Мене дуже турбує здоров’я наших бійців та демобілізованих, а також їхніх родин і маленьких дітей. Тому прошу звернути увагу, щоб ми продовжували боротися і реформувати цю сферу, створювали спеціальні програми для бійців АТО та їхніх родин. Сподіваємось на подальшу співпрацю».
Начальник Генштабу Віктор Муженко підкреслив, що військові, які щоденно ризикують своїм життям та здоров’ям, мають бути впевнені, що держава захистить їх та їхні родини. Він назвав важливим та своєчасним підписані Закони. «Думаю, це ще більше укріпить військовослужбовців в довірі до держави», — зазначив Віктор Муженко.
Інші новини
-
Українська “Стугна” розвалює російські танки!
Протитанковий ракетний комплекс “Стугна-П” українського виробництва вже давно наводить жах на російських танкістів. А наші оператори цього комплексу, завдяки постійній бойовій роботі, є одними з найвправніших в Україні.
-
Робота операторів ФПВ 71 оєбр: нищівні удари по піхоті і техніці ворога
Вони - очі й гнів неба. Вони полюють на ворога згори, зривають атаки окупантів, знищують техніку, розносять укріплення і щодня бережуть життя нашої піхоти.
-
Долучилась до війська у 18 років: історія медикині Елі
До війська дівчина долучилась 25 лютого, через день після початку повномасштабного вторгнення. Тоді їй було 18 років.
-
Куп’янський напрямок: Криворізькі десантники відбили механізований штурм противника з 5-ти танків-сараїв
Цими днями, на Куп’янському напрямку підрозділи 77 окремої аеромобільної Наддніпрянської бригади Десантно-штурмових військ ЗС України успішно відбили чергову спробу штурму позицій українських військ з боку противника.