«СТРОКОВА СЛУЖБА ЗРОБИЛА МЕНЕ СИЛЬНІШИМ І ТІЛОМ І ДУХОМ»

Андрій Кутинський, солдат строкової служби батальйонної тактичної групи 80-ї одшбр ДШВ ЗСУ
. З семирічного віку, він жив в Італії. Та коли виповнилося 19 років, вирішив приїхати до України та чесно відслужили строкову. Про те, як і де можна проходити службу цікавився в Інтернеті.
- Переклавши з української на італійську, що собою являє служба в Десантно-штурмових військах, вирішив, що це мені підходить найбільше. Адже - це еліта Збройних Сил, і до того ж, завжди хотів стрибнути з парашутом.
Перед початком призову, Андрій зателефонував до дідуся, аби той поцікавився в комісаріаті, якими мають бути його подальші кроки. Згодом, хлопець приїхав в Україну, пройшов комісію, вирушив з командою строковиків до навчального центру в Житомир та вдягнув однострій.
- Хлопці запитували, чому я мовчазний, а коли дізнавались, що важко розмовляю українською, дивувались ще більше. Адже я 13 років жив в Італії, і трішки забув рідну мову. Мені важко було сказати щось швидко, перед тим потрібно було, сформулювати речення, - каже Андрій.
Після кількох місяців підготовки в Навчальному центрі ДШВ та здобуття базових військових знань і навичок хлопця направили проходити службу в Чернівці. Вже тут, в частині, після спеціальної підготовки, Андрій здійснив очікуване десантування. Каже, емоцій стільки, що бракує слів.
- Це було незабутньо. Висота… Політ… Перехвачує дух… - говорить солдат.
На питання чи не шкодує про свій вибір сьогодні і як вплинув на нього армійський досвід відповідає посміхаючись: «Ні, я б і ще повторив». Також розповідає, що армія вабила його давно.
– Мені завжди подобалась військова тема, зброя та фільми. Проходячи службу відчуваю себе справжнім чоловіком, сильним та витривалим. Пишаюся тим, що я солдат! – каже хлопець.
Рідні хлопця підтримали його рішення, адже знали, що в райони бойових дій строковиків не залучають.
- Служба зробила мене сильнішим і тілом і духом. Тут ти в компанії сміливих людей і береш від них краще, береш приклад з старших командирів, яким має бути військовий. Під час нещодавньої відпустки рідні сказали що помужнів, та змінився в кращу сторону, - розповідає хлопець.
За пів року, по закінченні служби, Андрій планує поїхати до Італії побачитись з сім’єю, а згодом можливо повернутися та укласти контракт в рідній десантно-штурмовій бригаді.
На питання, що б порадив хлопцям, які призиваються зараз каже: "щоб не боялися, бо умови гарні, тренування насичені, і головне - тут можна стати кращими, справжніми чоловіками".
Анна Семьонова, кореспондентка "Молодий Буковинець"
Інші новини
-
Воїни 78 окремого десантно-штурмового полку тренуються в умовах максимально наближених до бойових.
Ці кадри — фрагменти з реальних навчань, де кожен боєць доводить: український десант — це сила, що не зупиняється перед жодними перешкодами.
-
Bradley M2A2 — броньований захист життя на полі бою
Це не просто залізо на гусеницях — це броньований щит, який щодня рятує життя українських воїнів.
-
46 окремій аеромобільній бригаді ДШВ ЗС України офіційно присвоєно почесне найменування "Подільська"
Указом Президента України №257/2025 від 29 квітня 2025 року 46 окремій аеромобільній бригаді ДШВ ЗС України офіційно присвоєно почесне найменування "Подільська".
-
Вогнева, протидронова, тактична підготовка в 95-й бригаді ДШВ
Воїни 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ ЗС України щодня вдосконалюють свої навички на полі бою і поза ним.