“Пішов на війну, тому що хотів, щоб дружина та діти швидше повернулися додому з-за кордону”
“Пішов на війну, тому що хотів, щоб дружина та діти швидше повернулися додому з-за кордону. Воювати – єдиний спосіб прискорити це”, – десантник 71 окремої єгерської бригади на позивний “Польща” розповів про свій бойовий шлях.
“Польща” потрапив на війну у 23 роки, прийшов до ТЦК та висловив бажання долучитися до війська. Там сказали, що якщо він хоче потрапити саме до десантного підрозділу, то відправлятися треба вже ввечері.
“Я подумав, треба їхати зараз, бо в ДШВ мене краще навчать та забезпечать, тому швидко зібрав вдома все необхідне, а ввечері вже виїхав до навчального центру”.
Пара тижнів в навчальному центрі, а далі – Британія. Протягом навчань “Польща” зрозумів, що хотів би займатися саме бойовою медициною, тож коли потрапив до 71 оєбр майже одразу відшукав бажану спеціальність.
“Я зустрів нашого ротного медика, він як раз збирав людей для евакуаційної групи. Я пояснив, що в мене є зацікавленість, мотивація, але немає медичної освіти. Десь через місяць він мене забрав і почав окремо донавчати нашу групу медицині”
“Польща” був не тільки медиком і евакуйовував поранених з поля бою, він і сам в складі штурмової групи безпосередньо брав участь в боях з ворогом. У важкій битві за оборону Авдіївки, часто доводилося використовувати свої навички по максимуму.
“Я був на штурмі зі своєю групою, коли ми закінчили роботу та взяли кількох полонених, на сусідню позицію прилетіло та поранило одного з бійців іншої бригади. Ситуація трохи стихла, тож я побіг туди, надав допомогу пораненому та швидко повернувся до своєї групи”
“Польща” каже, що одним з найважливіших факторів успіху в бою є злагодженість групи. Коли в екстреній ситуації кожен знає свою справу, ніхто не панікує, – все проходить гладко та зменшує ризики.
“Одного разу повз нашу позицію їхав ворожий танк, дуже близько. Кожен з моєї групи зайняв своє місце, кожен знав, що йому робити. Адреналін був, але ніякої паніки, відпрацювали, можна сказати, ідеально”. Тоді єгері-десантники дали відсіч піхоті окупантів, а панцерник спалили артилеристи та оператори fpv-дронів.
Кожен досвідчений воїн має за плечима десятки важких боїв та складних ситуацій. “Польща” впевнений, що дуже важливо ділитися своїм досвідом з новачками.
“Кожен бій дуже різний, і хочеться поділитися знаннями, щоб люди розуміли, що і як їм краще робити в тій чи іншій ситуації, щоби вижити і перемогти”.
Відділення комунікацій 71 окрема єгерська бригада Десантно-штурмових військ ЗС України
PS: Хочеш допомогти десантникам? Стань Другом ДШВ! Всеукраїнська платформа збирає кошти для підтримки ДШВ ЗС України (druzi.mil.gov.ua)