«Після поранення, я пройшов реабілітацію й повернувся в стрій, бо хто як не ми виграємо цю війну!», – десантник 95 бригади ДШВ, учасник змагань «Ігри Нескорених»

У столиці пройшли чергові Національні змагання «Ігри Нескорених». Це міжнародний адаптивний спортивний захід для ветеранів та військовослужбовців з важкими пораненнями.

329 учасників з усієї України продемонстрували справжню нескореність духу та довели, що їхня воля сильніша за тіло. 95-ту бригаду ДШВ представляв діючий військовослужбовець Олексій Харитонов, який отримав контузію в боях за Довгеньке, поранення ноги та плеча в Серебрянському лісництві.

«У цих змаганнях я брав участь вперше, і розумію, що не в останнє, – говорить Олексій. – Сам захід дуже цікавий та корисний для важко поранених захисників та захисниць. Багато військових були з ампутаціями кінцівок, з важкими контузіями, але той дух, той моральний підйом, який ми отримали на цих змаганнях, на довгий час залишиться з нами».

Цьогоріч на «Іграх Нескорених» були такі види спорту: стрільба з лука, легка атлетика, а саме біг, стрибки в довжину, штовхання ядра, метання диска. А ще веслування на тренажерах, паверліфтинг, сидячий волейбол, плавання, велоспорт, настільний теніс, баскетбол і регбі на кріслах колісних.

«Я брав участь у змаганнях з паверліфтингу (жиму лежачи). Мені було дуже цікаво себе випробувати, – зізнається десантник. – З моїми 78 кг, я витиснув 120 кг, вважаю, що це не поганий результат, як для людини в якої немає часу на тренування. Для нас було неважливо, хто яке займе місце, головне було це спілкування, це перемога над собою. Адже ти зміг пересилити себе, зібратися з силами й думками, й прийняти якісь свої вади, ти перемагаєш свій психологічний стан».

Важливим аспектом є розвиток і популяризація адаптивного спорту, як дієвого способу реабілітації після поранень та залучення як суспільства, так і держави створювати необхідні для цього умови.

«Після поранення, я пройшов реабілітацію й повернувся в стрій, бо хто як не ми виграємо цю війну!», – стверджує Олексій.

Учасники отримали медалі — символ того, що кожен з них здобув свою особисту перемогу, адже вони продемонстрували всій Україні, що значить бути українським воїном – нескореним та незламним.

Фото з особистого архіву Олексія Харитонова.

Служба зв’язків з громадськістю 95 окрема десантно-штурмова бригада Збройнi Сили України