Придатний / непридатний, або про алгоритм дій військовослужбовця після рішення ВЛК

Через війну та в умовах загальної мобілізації до лав Сил оборони прибувають люди, які раніше не мали жодного стосунку до військової служби, а отже, вони мають доволі туманне уявлення про те, як потрібно діяти в тих чи інших «бюрократичних» ситуаціях. Як показує практика, нині особливо актуальні знання щодо порядку дій, обумовлених тим чи іншим рішенням військово-лікарської комісії (ВЛК). Нині ми розповімо про порядок дій військовослужбовців після отримання медичної допомоги й реабілітації та визначення ВЛК ступеня придатності або непридатності для подальшого проходження служби, згідно з Довідником військовослужбовця після поранення.

Повна придатність до військової служби

Якщо згідно з рішенням ВЛК військовослужбовець визнаний повністю придатним до військової служби, його дії такі:

1. Повернутись у військову частину.

2. Негайно після повернення подати рапорт на ім`я командира військової частини з доповіддю про те, що він повернувся (-лась) з лікування та приступив (-ла) до виконання службових обов’язків.

3. Проконтролювати, що група персоналу штабу підшила довідку про обставини травми в особову справу військовослужбовця.

Обмежена придатність до військової служби

ВЛК може винести постанову: «Обмежено придатний до військової служби». У постанові ВЛК у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані конкретно цій особі (з урахуванням військової спеціальності, займаної посади, віку).

Отже, від характеру травми, захворювання чи поранення, а також від того, де людина проходить військову службу (види, окремі роди військ (сил) ЗСУ, органи військового управління, з’єднання, військові частини, ВВНЗ тощо) та на якій посаді, залежить, чи зможе вона продовжувати військову службу у своїй частині на тій самій посаді, що і до захворювання, травми, або на іншій посаді, яка краще відповідає особливостям стану здоров’я. Необхідність і терміновість переміщення визначаються командирами (начальниками), які мають право призначати військовослужбовців на відповідні посади.

Тому потрібно повернутись до військової частини й доповісти командиру про стан здоров’я.

1. Якщо військовослужбовець може виконувати обов’язки на посаді, яку займав (-ла) до травми, захворювання чи поранення, і командир узгодив продовження служби, тоді слід:

  • написати рапорт на ім’я командира за підпорядкованістю з доповіддю про повернення з лікування та про те, що військовослужбовець приступив (-ла) до виконання службових обов’язків;
  • проконтролювати, щоб група персоналу штабу підшила довідку про обставини травми в особову справу.

2. Якщо командир запропонував іншу посаду в межах військової частини слід:

  • написати рапорт на ім`я командира за підпорядкованістю з доповіддю про повернення з лікування та у зв’язку з рішенням ВЛК просити призначити військовослужбовця на вакантну посаду, узгоджену з командиром;
  • проконтролювати, щоб група персоналу штабу провела відповідний наказ командира військової частини та підшила довідку про обставини травми в   особову справу військовослужбовця.

3. Якщо стан здоров’я не дозволяє виконувати обов’язки на посаді, яку  обіймає військовослужбовець, слід:

  • звернутися до безпосереднього начальника та до начальника кадрової служби військової частини з метою визначення посади, на яку військовослужбовця можна перемістити по службі за основною або спорідненою спеціальністю. У разі коли є потреба призначення на посаду за новою спеціальністю, призначенню на цю посаду має передувати відповідна підготовка (перепідготовка). Для доукомплектування Збройних Сил України в умовах особливого періоду військовослужбовці можуть призначатися на посади, передбачені штатами воєнного часу, за новою спеціальністю з урахуванням набутого досвіду.

Раніше АрміяInform  оприлюднила інформацію про список документів, необхідних для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).