«Sаber Guardian-2019»: як українські десантники відбивали атаки переважаючих сил умовного противника та діяли різкій зміні обстановки
Протягом кількох днів в горах Румунії, на території Міжнародного навчального центру відбулася чергова практична фаза Багатонаціонального навчання «Sаber Guardian-2019». Цього разу вона тривала більше доби.
#ДШВ #ЗСУ #Завжди_Перші #25опдбр
По задуму командування багатонаціонального батальйону, навчання проходили в чотири етапи. Цього разу, ротна тактична група 25 окремої повітрянодесантної бригади Десантно-штурмових військ Збройних Сил України виконувала завдання у складі батальйону Збройних Сил Румунії. При цьому, десантники діяли креативно, не за шаблоном, використовуючи усі знання та практичні навички, в тому числі і реальний бойовий досвід.
Початком операції було заняття та обладнання бойових позицій у першому ешелоні оборони батальйону, а також ведення спостереження за противником в районі відповідальності підрозділу.
За командою керівників навчання, підрозділи OPFOR (підрозділи, які «грають» за противника) пішли у наступ під прикриттям артилерії.
Під шквалом ворожого вогню, українські десантник дали гідну відсіч переважаючим у декілька разів силам противника, використовуючи грамотну тактичну маневреність та добре підготовлені позиції. Після тривалого бою та максимального зближення з противником, десантники за командою командира батальйону, відійшли на запасні позиції, під прикриттям артилерійського вогню дружніх сил.
Важливим елементом під час активних дій, було відпрацювання надання медичної допомоги умовно пораненим. За визначеними координатами, інструктора центру миротворчості та безпеки імітували влучення артилерійського снаряду у район розташування сил ротної тактичної групи Збройних Сил України.
Особовий склад, що знаходився у визначеному секторі та потрапив у радіус ураження, отримував картки умовно пораненого із зазначенням характеру і місцями поранення. Далі, у встановлений відрізок часу, згідно стандартів НАТО, умовно пораненим надавалася домедична допомога та проводилася евакуація на ротний пункт збору поранених. Задача ускладнялася стрімким наступом противника, який постійно вів вогонь зі стрілецької зброї та бойових машин.
Здійснивши марш та зайнявши новий рубіж оборони, підрозділ Десантно-штурмових військ України блокував основні шляхи сполучення, забезпечивши відхід роті союзників.
Усі намагання умовного противника прорвати оборону, залишилися невдалими. Вогнем з бойових машин піхоти та зенітних установок, Дніпровські десантники знищили чималу кількість ворожої військової техніки. Це на значний час зупинило атаку противника та дало змогу здійснити маневр на запасні позиції для відновлення боєздатності та підготовки контратаки у фланг противника.
Зібравши свої сили та змінивши тактику дій, батальйон OPFOR знову пішов у наступ, атакуючі багатонаціональний батальйон прямо по фронту та з флангів одночасно, з усіх вогневих засобів.
Отримавши координати розташування сил противника, українська ротна тактична група висунулася з резервної позиції у правий фланг ворожих сил для відбиття атаки та утримання рубежу до підходу основних сил батальйону.
Прибувши у короткий термін часу, десантники швидко закріпилися на позиціях та дали бій. Влучним вогнем зі стрілецької зброї, українські «марунові берети» зупинили наступ ворожої піхоти, а бойові машини не залишили шансів техніці противника прорватися з правого флангу.
Утримавши рубіж, виконавши поставлене завдання, воїни «25-ки» повернулися у базовий табір для підготовки до наступного етапу багатонаціональних навчань «Sаber Guardian-2019». В черговий раз, українські десантники показали іноземним партнерам високий рівень підготовки та готовності до ведення бойових дій в різкій зміні обстановки.
Прес-служба 25 окремої повітрянодесантної бригади ДШВ ЗС України