Стандарти НАТО в ДШВ: офіцерами LITPOLUKRBRIG за підтримки міжнародних партнерів-інструкторів JMTG-U та IPSC здійснюється підготовка особового складу штабів батальйонів 95-ї одшбр

У Житомирі на базі 199 навчальний центр Десантно-штурмових військ ЗС України розпочався курс підготовки військовослужбовців штабів батальйонів 95 окрема десантно-штурмова бригада Збройнi Сили України.

Підготовка здійснюється під керівництвом інструкторів та офіцерів Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького (Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade), та із залученням представників Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки (JMTG – U) (Joint Multinational Training Group-Ukraine) та Міжнародного центру миротворчої та безпеки (IPSC).

– Основною метою цього курсу є ознайомлення залученого особового складу бригади з основними принципами та засадами процесу прийняття військових рішень, а також основними аспектами організації роботи штабу підрозділу за стандартами НАТО, – зазначає керівник курсу, офіцер багатонаціонального штабу Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade Сергій Магльований.

Перед тим, як воїні-десантники були допущені до проходження основного курсу, кожен з них мав засвоїти спеціально розроблений ввідний online-курс. Він складався зі спрощеного теоретичного викладу основного матеріалу, який мали вивчити десантники. А після цього, всі військовослужбовці здавали тестування. За результатами цих тестів і було визначено, чи потенційний кандидат бути допущеним до проходження основного курсу.

На початковому етапі, увага буде зосереджена на викладі саме теоретичного матеріалу. Практична складова буде відпрацьована під час воєнної гри. А завершальним етапом стане вихідне тестування, за результатами якого військовослужбовці отримають сертифікати успішності.

Саме для цього курсу, офіцерами української складової Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade було розроблено спеціалізований посібник організації роботи штабу в процесі прийняття рішення за стандартами NATO.

Під час занять, українські військовослужбовці матимуть змогу взяти участь у відкритих дискусіях з іноземними партнерами.

– Також для покращення роботи даного курсу, на online-платформі буде розміщено форму зворотного зв’язку, де кожен учасник курсів зможе залишити свої відгуки, питання, побажання тощо. Це допоможе у майбутньому вдосконалити посібник, курс та online курс відповідно, – зазначає керівник курсу, офіцер багатонаціонального штабу Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade Сергій Магльований.

Служба зв’язків з громадськістю Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України