“У мене не було ні пораненого, ні загиблого за всю війну”: командир гармати “Цезар”
Військовослужбовець на псевдо “Бен” залишив гарну роботу в Данії та приїхав в Україну в лютому 2022 року. Переклав військове спорядження в баул і повернувся в рідний самохідний артдивізіон.
“Відслужити три роки тоді в ООС, а цього разу віддати їм все? Категорично ні”, – згадує чоловік. – Найстрашніші бої були під Макаровим. По нас працювали прямою наводкою з мінометів з відстані 800 метрів. У перші дні було дуже жорстко, бо нічого незрозуміло. Зараз ясніше та в чомусь легше”, – говорить комгар.
Він обороняв Київщину, Слов’янськ, Невське, Кремінну. Потім на основі дивізіону утворилась наша 148-ма бригада.
Артилеристи вивчились закордоном та пересіли з установки 2С3 “Акація” на закордонні гармати “Цезар”.
“Радянські установки і “Цезар” – це небо і земля, як калькулятор і смартфон! Машина точніше б’є, сама заряджається, не треба гатити кувалдою, щоб вона працювала. Я максимально далеко стріляв на 30+ кілометрів. Мені найбільше подобається знищувати російські гармати, тоді по нас менше стріляють”, – розповідає “Бен”.
Його артилеристи зараз упиняють ворожі штурми на Вугледарському напрямку. Рівняють з землею російські бліндажі, укріплення й техніку, оберігають підходи до нашої піхоти за допомогою переконливого 155-го калібру.
“Росіяни йдуть ніби на розстріл. Ми все “лупимо” й багато: танки, БТР, БМП, БМД. Два дні тому накрили противника касетами, хлопці з піхоти передавали, що ми гарно відпрацювали. Коли ми працюємо, піхота спокійна”, – ділиться Комгар.
Військовий переконаний: на лінії фронту артилерію не замінити дронами чи якоюсь іншою зброєю. Арта має свої переваги. Наприклад, снаряд потужніший за будь-який дрон, бо в нього не вкладеш стільки вибухівки, скільки прилітає за один постріл.
“Бен” відслужив шість років в артилерії і радить всім доєднуватися.
“Тут у вас більше шансів вижити. Ми не на “нулі”, мобільні й завдаємо величезну шкоду противнику. Слава Богу, у мене не було ні одного пораненого чи загиблого за всю війну. Головне закінчити те, на що пішло стільки сил. Треба згуртуватися та добити їх всі разом, дотиснути до переможного кінця”, – говорить командир.
Відділення комунікацій 148 окрема артилерійська Житомирська бригада Десантно-штурмових військ ЗС України
PS: Хочеш допомогти десантникам? Стань Другом ДШВ! Всеукраїнська платформа збирає кошти для підтримки ДШВ ЗС України (druzi.mil.gov.ua)